Система індивідуальних торгових преференцій Євросоюзу для Молдови буде діяти до 2015 р
Європейська комісія продовжила термін застосування системи індивідуальних торгових преференцій для Молдови до 2015 р. Як повідомили РБК в молдавському уряді, про це заявив віце-прем'єр, міністр економіки Молдови Валерій Лазер. Він зазначив, що, таким чином, до 2015 р. між Молдовою і Євросоюзом може діяти режим асиметричної торгівлі.
В.Лазер повідомив, що квоти, що надаються Молдавії на постачання ряду найменувань продукції в безмитному режимі, у тому числі на вино, білий цукор, зернові, будуть щорічно збільшуватися. Він зазначив, що раніше Європейська комісія прийняла рішення збільшити розмір квот по ключовим позиціям продукції, яку експортує Молдова в Євросоюз. Так, зокрема, квота на постачання молдавського вина в Євросоюз в безмитному режимі на 2011 р. встановлена на рівні 1,5 млн декалітрів, що на 80% більше нині діючої. На 2012 р. квота запропонована на рівні 1,8 млн дал, а на період 2013-2015 рр. - на рівні 2,4 млн дал. Крім того, пропонується щорічно збільшувати квоти на безмитний експорт зернових, ячменю, кукурудзи на 5 тис. т, щоб до 2015 р. безмитний експорт цієї продукції зріс до 50 тис. т.
Відзначимо, що дане рішення Європейської комісії повинні затвердити ще Рада Європейського союзу та Європейський парламент.