ua en ru

Симоненко обговорить з керівництвом ОБСЄ план мирного врегулювання військового конфлікту в Україні

Найближчим часом відбудеться зустріч лідера КПУ Петра Симоненка і керівництва ОБСЄ. Про це заявив журналістам сам парламентарій.

"За два дні перебування у Відні мною були проведені попередні переговори з лідерами різних політичних структур Європи, результатом яких стала домовленість про те, що в найближчі дні відбудуться мої зустрічі з керівництвом структур ОБСЄ на яких обговорюватиметься план мирного врегулювання в Україні, а також неприпустимі з точки зору європейської демократії, політичні гоніння на опозиційну нинішній владі партію - Комуністичну партію України та спробу її незаконної заборони", - заявив Симоненко.

Лідер українських комуністів також поінформував, що досягнута домовленість про проведення через тиждень у Німеччині широкої прес-конференції на якій буде представлена реальна картина того, що відбувається в Україні, а також позиція Компартії перед другим засіданням суду, призначеним на 14 серпня за позовом Мін'юсту, що вимагає заборони діяльності Компартії в Україні.

"Ми очікуємо від ОБСЄ рішучих дій для мирного врегулювання ситуації. Вони (керівництво ОБСЄ, - Ред.), на прикладі трагедії малазійського лайнера і подальшої ескалації конфлікту вже на міжнародному рівні, переконалися в серйозності проблем і загрозі, які збройне протистояння на Донбасі несе не тільки народу України, але і народам Європи", - сказав лідер КПУ.

З іншого боку, зазначив Симоненко, Україна готується до дострокових парламентських виборів, і структури ОБСЄ направляють своїх спостерігачів, завдання яких захищати демократичні принципи формування влади і право громадян на свободу вибору. Особливо в умовах війни в Україні.

"Тому, крім мирного плану врегулювання ситуації і припинення громадянської війни в Україні, темою наших переговорів з ОБСЄ стануть також і проблеми, пов'язані з забезпеченням прав і свобод громадян, попередження фальсифікацій і контроль за дотриманням законів та принципів демократії під час проведення дострокових парламентських виборів в Україні, якщо вони відбудуться", - наголосив лідер Компартії.
Петро Симоненко нагадав, що раніше була досягнута домовленість про участь 14 серпня в судовому засіданні з питання заборони Компартії представників Європарламенту.