ru ua

Шуляк: проросійські партії необхідно виключити з українського контексту

Шуляк: проросійські партії необхідно виключити з українського контексту Фото: голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк (Віталій Носач, РБК-Україна)

В Україні необхідно переосмислити роль як парламенту, так і партій: виключити з українського контексту проросійські партії, а політичні сили перетворити на такий собі інтерфейс, який пов'язував би народ і владу.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на інтерв'ю голови партії "Слуга народу" Олену Шуляк в інтерв’ю Zn.ua.

"По-перше, мова про виключення з українського контексту проросійських партій, які фінансуються, зокрема, на гроші режиму. На жаль, тільки війна зробила нас категорично нелояльними до присутності в політичному полі, і в парламенті тієї ж ОПЗЖ. І нам належить законодавчо закріпити цю позицію. По-друге, про перетворення партій на такий собі інтерфейс, який пов'язував би народ і владу. Корисні для розвитку держави ідеї, які продукуються аж унизу, через політичні сили (що приходять у законодавчу й виконавчу владу) мають бути імплементовані", - наголосила вона.

Шуляк також повідомила, що за два місяці війни партія отримала понад три тисячі відповідних запитів на місцях. Таку активність треба правильно використовувати, вважає політик.

"Зараз, як ніколи раніше, ми бачимо, хто ким є. Погодьтеся, всюди є поняття людського чинника. І політичне поле не виняток. Так, на прикладі Херсона, з яким ми 24/7 на зв'язку, ми побачили, наскільки можуть бути відданими й чесними люди, котрі, попри загрозу смерті, підуть боротися з ворогом", - додала Олена Шуляк.

Що стосується зрадників і тих, хто ставить під сумнів інтереси країни та людей, - з такими особами партія рішуче прощатиметься.

"Тоді як наші колеги спільно з жителями Херсонщини щодня під окупацією та обстрілами роблять, без перебільшення, дивовижні речі для нашої перемоги, інші (наприклад, наш колега-парламентарій Олексій Ковальов) чудово співіснують поруч із окупантами. З Ковальовим хай розбираються СБУ й ГАУ, а ми прийняли політичне рішення про необхідність виключити його з лав "Слуги народу". І так буде з кожним, хто дозволяє собі навіть ставити під сумнів інтереси країни та людей", - наголосила голова партії СН.