Штефан Фюле: Ніхто перед Україною ніяких дверей не закривав

Ми готові до співпраці з Україною за умови дотримання європейських стандартів. Про це в інтерв'ю радіо "Свобода" заявив комісар ЄС із питань розширення і Європейської політики сусідства Штефан Фюле.

"Ніхто перед Україною жодних дверей не закривав. Ми кілька років працювали над угодою про асоціацію для того, щоб зачинити двері. Це абсолютна нісенітниця і я її абсолютно відкидаю", - зазначив Фюле.

"Однак у питаннях, що стосуються головних демократичних цінностей, прав і свобод людини, маємо сильне відчуття того, що у справі колишнього прем'єра Тимошенко йдеться про вибірковий підхід до юстиції. Цю думку, яку має Євросоюз, я собі дозволю сформулювати так: не засуджуємо і не засуджуються колишні голови урядів до тюремного ув'язнення тільки тому, що вони виконували свої політичні обов'язки. І вже цілком не мають засуджуватися до тюремного ув'язнення на основі законів, які існували в колишньому комуністичному Радянському Союзі", - наголосив Штефан Фюле.

За його словами, зустріч між Президентом України Віктором Януковичем і головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу та головою Європейської ради Германом Ван Ромпеєм, яка мала відбутись 20 жовтня, не скасована, а "відкладена до часу, коли настануть сприятливіші умови для того, щоб дійшло до переговорів на такому високому рівні про все ще відкритих питаннях угоди про асоціацію".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся