ru ua

Штайнмайєр розкритикував РФ за "чорний список" європейців

Штайнмайєр розкритикував РФ за "чорний список" європейців Фото: Франк-Вальтер Штайнмайєр

Німеччина вимагає від Росії пояснень

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр піддав критиці Росію за заборони на в'їзд в країну багатьом європейським політикам. Про це він заявив в суботу, 30 травня, під час відвідування Дніпропетровська, передає Deutsche Welle.

"Я взагалі вважаю не дуже розумною практику запровадження подібних заборон", - заявив Штайнмайєр.

За його словами, такі дії можна розцінити як прийнятний внесок у зусилля по врегулюванню "запеклого й небезпечного конфлікту в центрі Європи".

Як повідомляє агентство dpa з посиланням на джерела в німецькому МЗС, уряд Німеччини звернувся до влади Росії з вимогою роз'яснити, чим викликані заборони на в'їзд в країну німецьким політикам. Берлін наполягає, щоб у ситуацію була внесена повна ясність, а особи, внесені у так звані візові чорні списки, повинні бути негайно проінформовані про це. Вони мають право знати про причини заборони з тим, щоб зробити юридичні кроки, вважають в МЗС ФРН.

Нагадаємо, минулого тижня потрапити в Москву не зміг депутат німецького парламенту від Християнсько-демократичного союзу Карл-Георг Вельман. За словами депутата, прибувши в московський аеропорт Шереметьєво 24 травня, він дізнався, що йому закритий в'їзд в Росію до 2019 року. Вельман припустив, що не зміг потрапити до Москви, з-за того що внесений у чорний список, складений Росією у відповідь на санкції ЄС.

Після інциденту з Вельманом свій візит до Москви відклав віце-спікер бундестагу Йоханнес Зингхаммер.