ru ua

Схеми, організовувані Україною щодо поставок газу з Європи, нагадують шахрайські, - Мілер

Схеми, організовувані Україною щодо поставок газу з Європи, нагадують шахрайські. Про це заявив голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер в програмі "Вісті в суботу".

"Що стосується питання реверсних поставок газу з території Європейського союзу на Україну. Ми добре знаємо про ці плани, але у нас є підозра, що ніяких реверсних поставок. Взагалі, де-факто - фізично газу не передбачається, передбачається використовувати "газпромівський" газ в якийсь віртуальний реверс", - сказав Міллер.

Він підкреслив, що "газпромівський" газ заходить в Європу і тут же повертається в Україну. "Він не просто так закачується: на кордоні робиться закальцівка, і на газовимірювальній станції показується, нібито, певні обсяги "газпромівського" газу в реверсному режимі поставляються в Європу, а відповідно - на європейський ринок. Це схеми, які нагадують якісь шахрайські схеми. З ними просто-напросто треба розбиратися", - зазначив Міллер і додав: "Якщо ми говоримо про Україну і надії України, що вона зможе закуповувати газ десь на спотових майданчиках в Європі, то сьогодні на всіх спотових майданчиках ціна газу вища, ніж за довгостроковими контрактами "Газпрому". Буквально минулого тижня на торговельному майданчику Великобританії газ коштував 800 дол. Наше розуміння і наше бачення - Україна спотових цін не витримає", - заявив Міллер.

Читайте також: Україна з 1 квітня імпортуватиме з Польщі 5 млн куб. м газу на добу