ru ua

У Сенат США внесли ще один законопроект про санкції проти Путіна і Росії

У Сенат США внесли ще один законопроект про санкції проти Путіна і Росії Фото: президент РФ Володимир Путін (kremlin.ru)

У Сенат Сполучених Штатів внесли ще один законопроект, яким передбачається введення санкцій проти Росії і, зокрема, президента РФ Володимира Путіна. Заходи можуть бути введені в разі вторгнення російських військ в Україну.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу сенатора США Марко Рубіо, який підготував документ.

"Закон про стримування авторитарних військових дій 2022 року" передбачає негайне введення жорстких персональних санкцій проти Путіна і решти керівництва Росії.

"Законопроект вперше введе санкції проти самого Путіна і тих секторів російської економіки, від яких залежить особисте збагачення його режиму. Дуже важливо, що цей законопроект не залежатиме від президента США Джо Байдена, який буде вирішувати, що вважати вторгненням в Україну", - йдеться в повідомленні.

Документ передбачає:

  • блокування майна, що належить Володимиру Путіну, прем'єр-міністру Росії, Міністру оборони Росії та іншим російським олігархам, виявленим в ході звітності, та відкликання їх віз;
  • заборона на операції з російськими компаніями в енергетичному, фінансовому, гірничодобувному та аерокосмічному секторах російської економіки;
  • введення санкції проти SWIFT, якщо він не припинить надання послуг російським банкам і компаніям, що потрапили під санкції відповідно до законопроекту;
  • негайне введення нових санкцій щодо "Північного потоку-2".

У документі також наголошується, що в разі прийняття законопроекту директор Національної розвідки США повинен буде кожні 20 днів представляти Конгресу доповідь про те, чи порушувала Росія або її довірені особи територіальну цілісність України в цей час.

При цьому протягом 10 днів після подання звіту президент повинен ввести санкції проти РФ.