Сенат США продовжив дію "Патріотичного акту", що дає широкі повноваження органам влади з нагляду за громадянами

Середа 16 лютого 2011 04:22

Верхня палата конгресу США (сенат) проголосувала за продовження "Патріотичного акту", що дає широкі повноваження органам влади з нагляду за громадянами Америки. Дію документу продовжено на 90 днів. Днем раніше палата представників конгресу проголосувала також за продовження "Патріотичного акту", однак не на 90 днів, а на більш тривалий термін - до 8 грудня цього року. Тепер двом палатам належить узгодити дату, до якої продовжено дію закону. В іншому випадку він перестане діяти 28 лютого 2011, передає РБК з посиланням на Associated Press.
"Патріотичний акт" - федеральний закон, прийнятий у США в жовтні 2001 р. Дає уряду і поліції широкі повноваження по нагляду за громадянами. Його прийняття було обумовлено терактом 11 вересня 2001 р., коли були знищені вежі-близнюки Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку. Документ, зокрема, істотно розширив права ФБР з підслуховування і електронного стеження, що багатьма було розцінено як порушення четвертої поправки до американської конституції, яка забороняє довільні обшуки і арешти. Закон також дозволяє широко застосовувати заходи по видворенню мігрантів за межі США. Крім того він дозволяє американським правоохоронним органам легко отримувати різну інформацію про громадян США особистого характеру.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся