Сенат США прийняв урізаний план зі скорочення держвидатків

НовиниЕкономіка    02.11.2011 - 09:06

Сенат США прийняв урізаний план зі скорочення державних витрат, передає Reuters. Зокрема, сенатори схвалили три законопроекти, що передбачають скорочення фінансування правоохоронних органів, житлового будівництва, наукових досліджень і ряду інших аспектів. Так, державна підтримка поліції скоротиться на 17%, а внески в будівництво житла для малозабезпечених сімей будуть урізані на 15%. Крім того, Національний науковий фонд не дорахується 2,4% державних інвестицій.
Тепер для остаточного затвердження плану необхідно отримати схвалення палати представників конгресу США, яку, на відміну від сенату, контролюють республіканці.
Прихильники подібних реформ стверджують, що скорочення держвидатків необхідно в боротьбі з бюджетним дефіцитом США, з метою подальшого повернення країні найвищого кредитного рейтингу ААА. Проте глава Федеральної резервної системи (ФРС) Бен Бернанке і інші економісти стверджують, що зниження держвитрат може обернутися катастрофою для ослабленої американської економіки.
Нагадаємо, раніше конгресмени створили спеціальний двопартійний комітет, до обов'язків якого входить опрацювання програми економії бюджетних коштів і зниження бюджетних витрат. Комітет повинен представити стратегію скорочення бюджетного дефіциту щонайменше на 1,2 трлн дол. не пізніше 23 листопада ц.р. У разі невдачі владі США неминуче доведеться скоротити бюджетні витрати на аналогічну суму будь-яким можливим шляхом, що стане ударом для тендітної американської економіки.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top