ua en ru

Семерак назвав промислові регіони з найвищим рівнем забруднення

Семерак назвав промислові регіони з найвищим рівнем забруднення Фото: Остап Семерак

Найбільшої шкоди навколишньому середовищу завдають підприємства гірничо-металургійного комплексу та ТЕС

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак озвучив промислові регіони з найвищим рівнем забруднення, передає прес-служба Мінекології.

Так, за словами міністра, найбільшої шкоди навколишньому середовищу завдають підприємства гірничо-металургійного комплексу та теплоелектростанції.

"У нас є топ-100 і топ-10 підприємств-найбільших забруднювачів. Вони здебільшого локалізовані у певних регіонах. Це не лише південь України. Такі підприємства є і на Івано-Франківщині, і у Львівській області, і під Києвом - неподалік тих елітних дач, де живе багато заможних киян", - зазначив Семерак.

При цьому міністерство пропонує змінити застарілі підходи до вирішення проблеми із обліком шкідливих речовин, які викидають промислові підприємства в атмосферу.

"Система, яку ми пропонуємо, передбачає обов’язкове встановлення фільтрів та лічильників з вільним доступом до цієї інформації всіх українців та жорсткими правилами: якщо перебрав свої ліміти на викиди, то маєш платити. Тобто, наша позиція вже сформульована. Зараз маємо виписати та змінити законодавство", - пояснив голова Мінекології.

Нагадаємо, Міністерство екології та природних ресурсів України з 16 вересня почало перевірку підприємств, в яких є ліцензії на ведення господарської діяльності із здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.