ru ua

Угода Cargill і Ukrlandfarming не вплине на рейтинг української компанії, - Fitch

Міжнародне рейтингове агентство Fitch заявляє, що угода між міжнародною продовольчою компанією Cargill і українським агрохолдинг Ukrlandfarming не призведе до зміни рейтингу останньої. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Fitch.

"Нещодавно оголошена купівля Cargill Inc. 5% акцій агрохолдингу Ukrlandfarming є позитивним моментом для Ukrlandfarming, який відображає інтереси великого міжнародного сировинного трейдера до перспективного українського АПК. Однак такий розвиток подій не призведе до зміни рейтингів Ukrlandfarming (B-/Негативний), які стримуються суверенним рейтингом України (B-/Негативний) та погіршенням бізнес-середовища в країні", - наголошується в повідомленні агентства.

Fitch прогнозує, що Cargill не буде приймати участь в управлінні Ukrlandfarming і не буде збільшувати свою частку в компанії в найближчому майбутньому.

"Ми вважаємо, що угода не матиме істотного впливу на кредитоспроможність Ukrlandfarming через скромного долі Cargill. Однак стратегічне партнерство принесе деякі операційні переваги Ukrlandfarming, в тому числі і в плані збільшення експорту зерна в Китай", - наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, міжнародна компанія Cargill в кінці 2013 р. придбала 5% акцій агрохолдингу Ukrlandfarming, що належить українському підприємцеві Олегу Бахматюку.

Ukrlandfarming є найбільшим українським агропромисловим холдингом, який займається вирощуванням сільськогосподарських культур і насіння, виробництвом яєць і яєчних продуктів (Avangardco IPL), виробництвом цукру, тваринництвом та виробництвом м'яса, а також дистрибуцією сільськогосподарської техніки. У 2012 р. доходи і EBITDA Ukrlandfarming досягли 1,9 млрд дол. і 0,8 млрд дол. відповідно.

Cargill є міжнародним виробником і постачальником харчових продуктів, сільськогосподарської і промислової продукції, а також фінансових послуг. Компанія заснована в 1865 р., на сьогодні налічує 142 тис. співробітників в 67 країнах по всьому світу. В 2013 фінансовому році виручка від реалізації Cargill склала 136,7 млрд дол., доходи 2,31 млрд дол.