ru ua

СБУ затримала директора компанії "Газ України - 2020" Кашкіна і голову наглядової ради "Брокбізнесбанку" Бугая

Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою протягом 20-21 березня 2014 р. затримала директора компанії "Газ України - 2020" Анатолія Кашкіна і голову наглядової ради "Брокбізнесбанку" Дениса Бугая.

Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою протягом 20-21 березня 2014 р. затримала директора компанії "Газ України - 2020" Аркадія Кашкіна і голову наглядової ради "Брокбізнесбанку" Дениса Бугая. Про це йдеться у повідомленні прес-служби СБУ.

Служба безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою України встановила та затримала учасників злочинного угрупування, яке зухвало розкрадало бюджетні кошти й завдало значних збитків багатьом галузям національної економіки України.

"Обидва затримані громадяни є ключовими учасниками злочинного угрупування Сергія Курченка та підозрюються у безпосередній причетності до масштабних розкрадань державного бюджету України. У рамках кримінального провадження, розпочатого за ч.5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна) та ч.3 ст.255 (створення злочинної організації), спільною оперативно-слідчою групою СБУ та Генеральної прокуратури України проведено обшуки й вилучено документацію, що підтверджує причетність затриманих до протиправних фінансових схем", - йдеться у повідомленні.

Крім того, зазначається, що Курченко оголошений у міжнародний розшук.

"Україна вимагає негайної видачі зазначеного громадянина для притягнення до кримінальної відповідальності", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, вчора ГПУ оголосила підозру голові наглядової ради ГК "Східно-Європейська паливно-енергетична компанія", бізнесмену Сергію Курченку у спільному з іншими особами розкраданні майна державного підприємства ВАТ "Укргазвидобування" в сумі понад 1 млрд грн.

"Зазначені особи шляхом вчинення протиправних господарських операцій купівлі-продажу скрапленого газу завдали шкоди інтересам держави в особливо великих розмірах на загальну суму більше 1 млрд грн", - йшлося в повідомленні.

Злочин кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Нагадаємо, уряд Швейцарії, Великобританії та ЄС заморозив активи і банківські рахунки Курченко, а Латвія оголосила його персоною нон-грата.