ua en ru

Савченко повідомила керівництву СІЗО, що примусове годування розцінить як катування

Савченко повідомила керівництву СІЗО, що примусове годування розцінить як катування Джерело фото:sled.net.ua

Українська льотчиця і народний депутат Надія Савченко повідомила керівництво СІЗО, в якому вона міститься, що примусове годування розцінить як тортури. Відповідну заяву Савченко опублікував у своєму Twitter адвокат льотчиці Марк Фейгін.

"Я попереджаю керівництво СІЗО-6, що у разі погіршення мого самопочуття, я дозволила ставити мені крапельниці з глюкозою або дозволити мені пити воду з цукром, але забороняю застосовувати до мене примусове годування через ніс або рот. Буду розцінювати це як тортури, і буду чинити опір", - написала Савченко.

Вона також заборонила застосовувати до неї фізичну силу, що теж обіцяла розцінювати як тортури.

Нагадаємо, Саченко оголосила голодування ще 13 грудня.

Савченко - старший лейтенант, штурман-оператор вертольота Мі-24 3-го окремого полку армійської авіації Повітряних сил Збройних сил України. Під час антитерористичної операції на Донбасі брала участь в якості добровольця батальйону "Айдар". Брала участь у боях біля селища Металіст під Луганськом, де потрапила в полон терористів 18 або 19 червня. 8 липня стало відомо, що Савченко знаходиться під вартою в Росії в слідчому ізоляторі Воронежа.

Російські влади інкримінують Савченко причетність до загибелі на сході України двох журналістів Всеросійської держтелерадіокомпанії - Ігоря Корнелюка і Антона Волошина. На виборах в Раду 26 жовтня Савченко була обрана народним депутатом України від ВО "Батьківщина".

Рада 25 грудня звернулася до міжнародних організацій про звільнення Савченка.