ru ua

Саудівська Аравія відмовилася від участі в переговорах ОПЕК із Росією

Саудівська Аравія відмовилася від участі в переговорах ОПЕК із Росією Фото: країни ОПЕК узгоджують позиції щодо рівня видобутку нафти

Переговори, заплановані на 28 листопада у Відні (Австрія), були скасовані

Саудівська Аравія відмовилася від участі в запланованих переговорах за участю Росії про можливе обмеження видобутку нафти країнами, що не входять в ОПЕК. Як повідомляє агентство Bloomberg, у результаті переговори, заплановані на 28 листопада у Відні (Австрія), були скасовані, передає DW.

Замість перемовин відбудеться внутрішня зустріч, на якій члени ОПЕК спробують врегулювати свої розбіжності, зокрема з приводу можливого скорочення обсягів видобутку нафти Іраном та Іраком, повідомили два делегати ОПЕК, які побажали залишитися анонімними.

Іран наполягає на тому, щоб йому дозволили відновити рівень нафтовидобутку до рівня, який був до введення санкцій. Ірак вимагає для себе надзвичайного стану, пояснюючи це тим, що держава терміново потребує нафтових доходів для боротьби з терористами "Ісламської держави". Своєю чергою представники Саудівської Аравії хотіли б спочатку домовитися всередині ОПЕК, перш ніж вести переговори з такими країнами, як Росія.

Тим часом на 30 листопада заплановано зустріч на рівні міністрів країн ОПЕК, на якій передбачалося офіційно оформити алжирську угоду від 28 вересня, коли країни ОПЕК попередньо домовилися про зниження квот на видобуток нафти. Тепер через відмову навіть одного учасника цю попередню угоду може бути зірвано.

Після появи інформації про зрив переговорів ціна на нафту марки Brent на лондонських торгах впала на 3,6% до 47,24 долара за барель, ціна на нафту марки WTI на нью-йоркських торгах впала до 46,06 долара за барель.

Нагадаємо, раніше глава РФ Володимир Путін підтвердив позицію Росії, яка полягає в готовності заморозити видобуток нафти на нинішньому рівні.