ru ua

САП вручила 8 обвинувальних актів по "газовій справі" і готує заочний суд над Онищенко

САП вручила 8 обвинувальних актів по "газовій справі" і готує заочний суд над Онищенко

Вранці 30 травня обвинувальні акти будуть направлені в суд

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і детективи НАБУ завершили вручення обвинувальних актів восьми підозрюваним і їх захисникам по так званій "газовій справі". Про це повідомляє САП на своїй сторінці в Facebook.

"Після більше тримісячного ознайомлення сторони захисту з матеріалами досудового розслідування сьогодні 29 травня 2017 прокурором САП затверджено складений детективами обвинувальний акт, завтра вранці (30 травня 2017 року) буде направлено до суду для розгляду по суті", - йдеться в повідомленні.

В САП відзначили, що підозрюваним, а з 30 травня - обвинуваченим, інкримінують злочини, передбачені ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 205, ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 364-1, ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 366, ч. 1 ст. 388 КК України.

Щойно прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективами НАБУ завершено вручення обвинувальних актів...

Опубліковано Спеціалізована антикорупційна прокуратура 29 травня 2017 р.

Йдеться про участь у злочинній організації, створеній Алексндром Онищенко з метою вчинення тяжких і особливо тяжких злочинів, участь у злочинах, вчинюваних такою організацією, а також заволодіння майном ПАТ "Укргазвидобування" в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовими особами своїм службовим становищем.

Крім цього, в САП вважають, що підозрювані також брали участь у легалізації (відмиванні) доходів, одержаних злочинним шляхом, організації зловживання повноваженнями, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та інших осіб використання всупереч інтересам юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми службовою особою такої юридичної особи своїх повноважень, що спричинило тяжкі наслідки, а також в організації службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки, та відчуженні заставленого майна

"Одного з учасників злочинної організації, Потсному В. М., відведена роль організатора в складі злочинної організації", - додали в САП.

Також зазначається, що на черзі ще 9 підозрюваних, які перебувають в розшуку, в тому числі і Олександр Онищенко, по якому найближчим часом САП буде клопотати про спеціальне досудове розслідування.

Нагадаємо, НАБУ планує завершити розслідування про розкрадання в "Укргазвидобуванні" до червня.