ru ua

Санкції РФ знизили акції норвезьких виробників морепродуктів

Новина про те, що уряд Росії заборонило ввезення у країну риби, ракоподібних і молюсків з Норвегії спровокувала падіння котирувань акцій норвезьких виробників морепродуктів.

Новина про те, що уряд Росії заборонило ввезення у країну риби, ракоподібних і молюсків з Норвегії спровокувала падіння котирувань акцій норвезьких виробників морепродуктів.

У ході сьогоднішніх торгів на Фондовій біржі Осло індекс Oslo Seafood, при розрахунку якого враховуються акції 13 таких компаній, впав на 9,13%, опустившись до 14:00 до 411,45 пунктів.

Найбільшим падінням відзначилися акції Marine Harvest, найбільшого в світі виробника атлантичного лосося, подешевшали на 11,48%. Папери The Scottish Salmon Company (SSC), рибницькі господарства якій розташовані на Гебридських островах і західному узбережжі Шотландії, впали в ціні на 9,59%.

Папери Baccafrost, розводящої лосося на Фарерських островах, впали на 7,63%, акції Leroy Seafood Group - на 7,42%, акції Austevoll Seafood - на 7,64%. Єдиним серед тринадцяти учасників індексу Oslo Seafood, чиї папери зросли в ціні, залишається компанія Hofseth Biocare, що спеціалізується на виробництві риб'ячого жиру, протеїну і різних біодобавок. Незважаючи на сьогоднішнє падіння котирувань, індекс Oslo Seafood залишається значно вище мінімуму 2014р. - навесні його значення знижувалося до 315 пунктів.

Головний норвезький фондовий індекс OSEBX впав сьогодні на 1,1%, знизилися котирування акцій більшості включених в нього компаній.

Норвегія експортує морепродукти більш ніж в сто країн світу, при цьому Росія є для норвезьких експортерів четвертим за величиною ринком. У 2013 р. на частку Росії, за даними Норвезького комітету з риби (НКР), довелося 6,6 млрд норвезьких крон із загального обсягу експорту риби і морепродуктів, доходи від якого склали 61 млрд норвезьких крон.

У 2013 р. у Росію було експортовано близько 110 тис. т сьомги загальною вартістю 503 млн євро, 25,7 тис. т форелі загальною вартістю 125 млн євро, майже 100 тис. оселедця на суму 94,5 млн євро, близько 37 тис. т мойви вартістю 20,2 млн євро, близько 12 тис. т скумбрії вартістю 15,3 млн євро.

За першу половину 2014 р. Норвегія виручила від експорту риби і морепродуктів 5,4 млрд дол., що стало рекордним показником за всю історію галузі. При цьому експорт у Росію приніс норвезьким компаніям 464 млн дол., що на 42 млн дол., або на 8,4% менше, ніж у січні-червні 2013 р. В кількісному вираженні обсяг експорту в Росію склав 113 тис. т (-13,7%).

Більша частина експорту в Росію припала на частку норвезької сьомги - її було поставлено на 303 млн дол., що на 6,1% менше, ніж у січні-червні 2013 р. В натуральному обсязі поставки сьомги склали 43 тис. т (-12%). Тим не менше, за підсумками першої половини 2014 р. Росія займає третє місце серед ринків експорту сьомги з Норвегії, поступаючись лише Польщі та Франції.

Нагадаємо, вчора Президент РФ Володимир Путін підписав указ про заборону ввезення продовольства з країн, які застосували санкції щодо Росії. Сьогодні ж стало відомо, що РФ забороняє на рік ввезення на свою територію з США, країн ЄС, Канади, Австралії і Норвегії м'яса, риби, молока, сирів, овочів і фруктів.

Санкції до РФ застосували США, ЄС, Японія, Канада, Австралія і Норвегія.

У той же час, України та Японії "продовольчі" санкції РФ не торкнулися.