ru ua

Samsung випередила Apple за обсягом продажів в II кварталі 2013 р

Аналітична компанія IDC надала звіт по ринку смартфонів за II квартал, згідно з яким Samsung все ще випереджає Apple, проте обидва лідери показали спад продажів.

Аналітична компанія IDC надала звіт по ринку смартфонів за II квартал, згідно з яким Samsung все ще випереджає Apple, проте обидва лідери показали спад продажів, повідомляє "Росія 24".

За даними документа, загальна ринкова частка південнокорейської Samsung за підсумками квітня-червня цього року скоротилася з 32,2% до 30%. При цьому в кількісному вираженні постачання в компанії зросли з 50,3 млн. до 72,4 млн штук. Відзначається, що зростання поставок було забезпечене не тільки новинкою Galaxy S4, але і Galaxy S3, на який Samsung пропонувала значні знижки.

Що стосується частки каліфорнійської Apple, у минулому кварталі вона скоротилася з 16,6% до 13,1%. Постачання зросли з 26 млн до 31,2 млн смартфонів, що робить Apple другим найбільшим виробником смартфонів. Фахівці IDC відзначають, що приріст продажів є для Apple мінімальним за весь час присутності компанії на ринку смартфонів.

Читайте також: Apple названа найпопулярнішим брендом на ринку електроніки США

"Крім того, що Samsung і Apple залишаються домінуючими гравцями на ринку, вони ще й єдині великі гравці, які активні на ринку смартфонів верхньої цінової категорії, хоча останні устремління інших вендорів вказують на те, що вони також хотіли б поборотися за ринок апаратів вищої цінової категорії", - сказав аналітик IDC Рамон Ламас.

Згідно з даними фахівців, зниження попиту на "яблучні" пристрої пов'язане насамперед з перенасиченістю ринку дорогими смартфонами. Іншою причиною є і те, що багато споживачів "завмерли в очікуванні" нового iPhone 5S, вихід якого намічений на осінь поточного року.

Інші виробники смартфонів, такі як LG, Lenovo і ZTE, показали як зростання ринкової частки, так і зростання поставок. Згідно з даними звіту всього в II кварталі на світовому ринку було продано 237,9 млн смартфонів, що на 52% більше, ніж роком раніше. У минулому році цей показник склав 156,2 млн штук.

У звіті іншої аналітичної компанії - Juniper Research - в II кварталі 2013 р. на світовий ринок було поставлено на 50% більше смартфонів, ніж рік тому, і це на 13% перевершує показники за січень-березень поточного року. У загальній складності на ринки відвантажено 230 млн апаратів, вважають у Juniper Research, і це близько до показників IDC.

На сьогоднішній день більшість аналітиків галузі вважають, що ринок преміальних смартфонів близький до насичення і очікувати високих темпів зростання тут не слід. З іншого боку, ринок бюджетних пристроїв в ціновій категорії 100-250 дол поки має запас зростання. При цьому глава Apple Тім Кук не поділяє стурбованість експертів щодо перенасиченості ринку дорогими смартфонами. Він вважає, що цей сегмент ще не досягла свого піку.

Читайте також: В Apple вважають, що сегмент дорогих смартфонів не досяг піку

На підтвердження глава Купертинського компанії наводить останні дані з продажу iPhone. За його словами, навіть на розвинених ринках продукція Apple продовжує користуватися зростаючим попитом. У минулому кварталі продажі iPhone зросли на 50% у США, на 60% в Японії і на 50% у Великобританії.

Він також зазначив, що попит на iPhone 4/4S і iPhone 5 виріс і в країнах, що розвиваються. В Індії, наприклад, попит збільшився на 400%, у Польщі та Туреччини - на 60%, на Філіппінах - на 140%. Росія також відзначилася в цьому списку, нехай і без конкретних значень. Минулий квартал з точки зору продажу iPhone був кращим за всю історію присутності продукції Apple на російському ринку.

Однак, щоб зберегти конкурентоспроможність, Apple необхідно підтвердити свій імідж лідера в сфері інновацій та представити по-справжньому революційний продукт, вважають експерти Juniper. Тільки за цієї умови компанія зможе і далі задавати правила гри в сегменті, додали фахівці, зазначивши, що реліз бюджетної версії допоможе лише збільшити обсяги продажів в цілому.