ru ua

В Apple вважають, що сегмент дорогих смартфонів не досяг піку

Глава Apple Тім Кук не розділяє стурбованість низки аналітиків щодо перенасиченості ринку дорогими смартфонами. Він вважає, що цей сегмент ще не досяг свого піку.

Глава Apple Тім Кук (на фото) не розділяє стурбованість низки аналітиків щодо перенасиченості ринку дорогими смартфонами. Він вважає, що цей сегмент ще не досяг свого піку. Про це повідомляє телеканал "Росія 24".

В підтвердження голова купертинської компанії наводить останні дані по продажах iРhone. За його словами, навіть на розвинених ринках продукція Apple продовжує мати зростаючий попит. У минулому кварталі продажу iРhone виросли на 50% в США, на 60% в Японії і на 50% у Великобританії.

Він також відзначив, що попит на iРhone 4/4S і iphone 5 виріс і в країнах, що розвиваються. В Індії, наприклад, попит збільшився на 400%, в Польщі і Туреччині - на 60%, на Філіппінах - на 140%.

Читайте також: Прибуток Apple знову падає, але продажі iРhone встановлюють рекорд

Для уточнення, за минулий період Apple продала 31,2 млн iРhone - рекордна кількість для червневого кварталу порівняно з квартальним показником у розмірі 26 млн одиниць торік. Продажі iРad склали 14,6 млн штук в порівнянні з 17 млн таких девайсів в аналогічному кварталі минулого року. Продажі комп'ютерів Mac склали 3,8 млн пристроїв; у відповідному кварталі минулого року це число складали 4 млн одиниць.

Взагалі Apple планує нарощувати обсяги продажів за рахунок нових послуг і продуктів, причому явно не в бюджетному сегменті.

Розвиток роздрібної мережі повинен зіграти позитивну роль в цьому процесі. На ринку планшетів і смартфонів Apple займає більше 60%, і потенціал для зростання ще є, вважає Кук.

Читайте також: Apple очолила рейтинг FT Global 500 світових компаній по капіталізації

Незважаючи на те що в мережі вже давно гуляють чутки про появу дешевшої моделі iРhone, Apple офіційно не підтверджує цю інформацію. Тім Кук продовжує наполягати на тому, що місце бюджетного пристрою компанії зараз займають попередні версії iРhone 4 і iРhone 4S. Він також відзначає, що підтримка нової версії iOS здатна додати цим моделям "друге дихання".

Нагадаємо, що вчора Apple оголосила результати роботи за III квартал 2013 фінансового року, що завершилися 29 червня. Дохід компанії за звітний період склав 35,3 млрд дол., а чистий прибуток - 6,9 млрд дол., або 7,47 дол. на одну акцію.

Для порівняння, дохід компанії за той же квартал попереднього року склав 35 млрд дол., а чистий квартальний прибуток - 8,8 млрд дол., або 9,32 дол. на одну акцію. Валовий квартальний прибуток склав 36,9% порівняно з 42,8% роком раніше. Міжнародні продажі склали 57% від квартального доходу.