S&P присвоїло рейтинги BB-/ B кіпрської компанії ABH Financial - власникові "Альфа-банку"

П'ятниця 06 липня 2012 16:35

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S&P) присвоїло зареєстрованої на Кіпрі холдингової компанії ABH Financial Ltd., що володіє 100% акцій ВАТ "Альфа-банк", довгостроковий рейтинг контрагента BB-і короткостроковий B. Прогноз по рейтингах - "позитивний", повідомляється в матеріалах S&P.

ABH Financial через російське ВАТ "АБ Холдинг" і Alfa Capital Holdings (Cyprus) володіє 100% акцій "Альфа-банку". S&P класифікує ABH Financial і "АБ Холдинг" як неопераційні холдингові компанії, що виступають виключно як юридичні власники основного активу. Відповідно до методології S&P для неопераційних холдингових компаній довгостроковий рейтинг ABH Financial на один щабель нижче довгострокового рейтингу "Альфа-банку". Різниця в рейтингах головним чином пов'язана з тим, що ABH Financial покладається на дивіденди та інші надходження від "Альфа-банку" для виконання своїх зобов'язань.

Раніше сьогодні S&P поліпшило прогноз по рейтингах "Альфа-банку", змінивши його зі "стабільного" на "позитивний". Одночасно агентство підтвердило рейтинг "Альфа-банку" - довгостроковий ВВ, короткостроковий В і рейтинг за національною шкалою ruAA. Поліпшення прогнозу відображає думку S&P про поліпшення якості активів внаслідок зниження рівня проблемних кредитів і витрат на формування нових резервів, починаючи з 2010 р. "Альфа-банк" продемонстрував ефективну роботу з врегулювання проблемної заборгованості та стягненню боргів, а також зважене управління ризиками, що в кращу сторону відрізняє його від більшості російських кредитних організацій, підкреслили в S&P.

"Позитивний" прогноз з рейтингів ABH Financial відображає відповідний прогноз по рейтингах "Альфа-банку", йдеться в матеріалах S&P.

ВАТ "Альфа-банк" засновано в 1990 р. Статутний капітал банку становить 59,6 млрд руб. Майже 100% акцій належить ВАТ "АБ Холдинг", що входить в ABH Financial Limited, якою володіє ABH Holdings SA В останній 77,86% контролюють Михайло Фрідман, Герман Хан та Олексій Кузьмічов, їм належать 36,47%, 23,27% і 18,12% акцій банку відповідно. Президент Альфа-банку Петро Авен володіє 13,76% акцій банку. Чистий прибуток ВАТ "Альфа-банк" за російськими стандартами бухгалтерського обліку (РСБО) за 2011 р. склала 11,2 млрд руб., Що в 3,7 рази більше чистого прибутку за 2010 р. За обсягом чистих активів на 1 січня 2012 р . банк займав 7-е місце серед кредитних організацій Росії (961,98 млрд руб.).

"Альфа-банк Україна" знаходиться на 10 позиції, згідно з рейтингом НБУ, і входить до першої групи найбільших банків. 80,1% акцій банку належить кіпрській ABH Ukraine Ltd (входить в структуру "Альфа-груп"), 19,9% - російському "Альфа-банку".

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся