ua en ru

S&P знизило рейтинг "Мрії Агрохолдинг" в інвалюті до ССС+, прогноз - "Негативний"

Служба кредитних рейтингів Standard & Poor's знизила довгостроковий кредитний рейтинг за зобов'язаннями в іноземній валюті української сільськогосподарської компанії "Мрія Агрохолдинг" ("Мрія") з В - до ССС+.

Служба кредитних рейтингів Standard & Poor's знизила довгостроковий кредитний рейтинг за зобов'язаннями в іноземній валюті української сільськогосподарської компанії "Мрія Агрохолдинг" ("Мрія") з В - до ССС+. Про це повідомляє прес-служба S&P.

Одночасно довгостроковий кредитний рейтинг компанії за зобов'язаннями в національній валюті був підтверджений на рівні В-. Прогноз зміни рейтингів - "Негативний".

Рейтинг очікуваного рівня відшкодування боргу після дефолту, присвоєний раніше випускам компанії, залишається без змін.

Рейтингова дія відносно "Мрії" послідувала за зниженням оцінки ризику переказу і конвертації валюти України з В - до ССС+. Це обумовлено тією обставиною, що основні активи компанії - земельні ділянки, зерносховища, обладнання - знаходяться в Україні. Переглянута оцінка ризику переказу і конвертації валюти стримує рейтинг "Мрії" за зобов'язаннями в іноземній валюті через ймовірне посилення ризиків, пов'язаних з обмеженнями валютних операцій (конвертації коштів, розміщених за кордоном, у національну валюту), і в цілому несприятливого втручання з боку держави.

У S&P вважають, що погіршення кредитоспроможності України підвищує ризик прийняття законів, згідно з якими експортні компанії повинні будуть конвертувати виручку в національну валюту, що може зробити негативний вплив на обслуговування і погашення боргових зобов'язань групи, номінованих у доларах.

Рейтинг "Мрії" відображає оцінку службою профілю бізнес-ризиків компанії як "уразливого" і профілю фінансових ризиків як "значного".

Прогноз "Негативний" по рейтингах "Мрії" відображає аналогічний прогноз по суверенних рейтингах України та ймовірність подальшого зниження рейтингів компанії в найближчі 12 місяців.

Також наголошується, що S&P можемо знизити рейтинги "Мрії" у разі посилення валютного контролю, введення додаткових обмежень на переказ коштів, посилення тиску в політичній або податковій сфері, зниження показників ліквідності компанії внаслідок тиску на українські банки, в результаті чого здатність групи рефінансувати короткострокові боргові зобов'язання буде оцінюватися як невизначена.

Разом з тим подальше зниження рейтингів та оцінювання ризику переказу і конвертації валюти України не обов'язково призведе до зниження рейтингів "Мрії", якщо компанія зуміє продемонструвати стійкість до впливу ризиків, включаючи ризик посилення валютних обмежень. У S&P відзначають, що позитивний вплив на діяльність "Мрії" надає постійний приплив іноземної валюти від експорту продукції. Цей фактор, а також наявність рахунків за кордоном частково компенсують вплив ризиків, пов'язаних з обмеженнями валютних операцій на внутрішньому ринку.

Підвищення рейтингів залежатиме від позитивної динаміки рейтингів України, однак буде можливо і в тому випадку, якщо "Мрія" продемонструє здатність обслуговувати і погашати борг в іноземній валюті, незважаючи на обмеження ліквідності з боку держави.