ua en ru

S&P знизила рейтинг "Укрзалізниці" до ССС+

Служба кредитних рейтингів Standard & poor's знизила довгостроковий кредитний рейтинг "Укрзалізниці" з В- до ССС+.

Служба кредитних рейтингів Standard & poor's знизила довгостроковий кредитний рейтинг Державної адміністрації залізничного транспорту України ("Укрзалізниці") з В- до ССС+. Про це повідомляє прес-служба кредитного агентства.

Крім того, S&P погіршило прогноз по рейтингах "Укрзалізниці" зі "стабільного" до "негативного".

Як йдеться у повідомленні, рейтингова дія відносно "Укрзалізниці" послідувала за зниженням суверенних кредитних рейтингів України 28 січня 2014 р. до ССС+/С "в зв'язку зі складною політичною ситуацією", прогноз - "негативний".

"Ми вважаємо "Укрзалізницю" організацією, пов'язаною з державою (ОПД), оскільки вона на 100% належить уряду України, є оператором національної мережі залізниць, що здійснює пасажирські перевезення і забезпечує основну частина вантажних перевезень у країні. У зв'язку з цим ми обмежуємо довгостроковий кредитний рейтинг "Укрзалізниці" рівнем довгострокового суверенного кредитного рейтингу України за зобов'язаннями в іноземній валюті у відповідності з нашими критеріями присвоєння рейтингів ОПД", - пояснюють аналітики S&P.

У звіті наголошується, що хоча рейтинги ОСГ можуть бути вище суверенного рейтингу держави, однак на даний момент в S&P вважають, що "Укрзалізниця" не відповідає необхідним для цього характеристиками.

"По-перше, ми вважаємо, що ймовірність отримання підтримки цією компанією від держави не може оцінюватися як "надзвичайно висока". По-друге, незважаючи на те, що оцінка характеристик власної кредитоспроможності (stand-alone credit profile - SACP) компанії (B-) вище суверенного рейтингу України за зобов'язаннями в іноземній валюті, ми вважаємо, що "Укрзалізниця" не зможе пройти стрес-тест, беручи до уваги "слабкий", на нашу думку, доступ компанії з джерел ліквідності", - відзначають експерти служби кредитних рейтингів.

Водночас у S&P відзначають, що можуть переглянути прогноз по рейтингах "Укрзалізниці" на "стабільний" у разі аналогічного перегляду прогнозу по суверенних рейтингах, а також у разі стабілізації ситуації на Україні та ослаблення тиску на показники зовнішньої ліквідності компанії.