S&Р помістило довгостроковий рейтинг дефолту емітента Києва на рівні B- на перегляд з можливістю пониження

Вівторок 30 жовтня 2012 08:26

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor`s (S&Р) помістило довгостроковий рейтинг дефолту емітента Києва на рівні B- на перегляд з можливістю пониження. Причиною такого кроку сталі сумніви в спроможності столичної влади самостійно рефінансувати єврооблігації, випущені в 2007 році на суму 250 млн дол. "Поміщення рейтингу в список CreditWatch відображає нашу заклопотаність з приводу повільнішого, ніж очікувалося, прогресу Києва в здійсненні свого плану по рефінансуванню боргу 26 листопада внутрішніми облігаціями на 3,5 млрд грн (440 млн дол.)",- говориться в повідомленні агентства. Про це пише видання "Комерсант-Україна".

За інформацією S&Р, ситуація з рефінансуванням кредиту незадовільна - станом на 26 жовтня було привернуто тільки 0,56 млрд грн. Проте ця сума була використана для часткового погашення одного з банківських кредитів на 0,75 млрд грн. У липні Київська міська держадміністрація погасила перед "Альфа-банком" кредит на 750 млн грн, привернутий в квітні 2009 року. "Враховуючи відсутність альтернативного сценарію ліквідації заборгованості, ми припускаємо, що може знадобитися підтримка центрального уряду", - повідомляється в заяві S&Р. Експерти агентства вважають, що підтримка може бути надана шляхом покупки державними банками муніципальних облігацій Києва, що залишилися, на 3 млрд грн або прямого фінансування з державного бюджету. Поява проблем з розміщенням цінних паперів не є неочікуваною. На початку року передбачалося, що вони матимуть фіксований купонний дохід не вище 15,25% річних. Проте зараз депозити населення притягуються банками під 20-25%, а на міжбанку добові кредити вже досягають 50%.

Дата погашення єврооблігацій, що наближається, - 26 листопада - залишає місту все менше часу для маневру. За оцінкою S&Р, часовий цейтнот підвищує вірогідність технічних або інших труднощів в розміщенні достатнього обсягу внутрішніх облігацій. З такою оцінкою погоджується і виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко: "Враховуючи нинішнє повідомлення S&Р, шлях на зовнішні ринки капіталу для Києва закритий. У такій ситуації столиця може розраховувати на кредити на рівні 10% річних, що явно неприйнятно. У свою чергу корекція міського бюджету теоретично може бути виходом з ситуації. Але у зв'язку з виборами мера наступного року ніхто на це не піде". Хоча цей сценарій був би ефективним. Згідно з системою TRData, вчора котирування випуску єврооблігацій Києва з погашенням 26 листопада складали 98,5-100,5% від номінальної вартості. Враховуючи небажання уряду і НБУ витрачати валютні резерви на погашення зовнішніх боргів, місто могло б вже зараз почати готувати випуск єврооблігацій.

Читайте також: Київ випустив муніципальні облігації внутрішньої позики на 250 млн дол

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся