S&P не вважає своє рішення про зниження рейтингу США причиною паніки на ринках

НовиниЕкономіка    26.08.2011 - 11:55

Настрій на світових ринках акцій зіпсувався ще до того, як Standard & Poor's скоротило кредитний рейтинг США до "AA+" з "AAA", заявив в п'ятницю, 26 серпня, глава підрозділу суверенних рейтингів агентства Девід Бірс, пише Reuters.
S&P позбавило США вищого рейтингу 5 серпня, загостривши паніку на світових фондових ринках, що раніше постраждали із-за європейської боргової кризи і побоювань про можливу рецесію в Сполучених Штатах.
"На наш погляд, це зайве спрощення - говорити, що це сталося через зниження рейтингу, зробленого S&P", - сказав Бірс, маючи на увазі думку, що вирішення агентства викликало волатильность на ринках.
Світовий індекс акцій MSCI впав на 17 відсотків з травневого максимуму, оскільки ринки втратили віру в здатність політиків по обох сторонах Атлантики здолати боргові проблеми.
Багато інвесторів песимістично оцінюють майбутнє розвинених економік, особливо країн єврозони, де найбільшою небезпекою є поширення боргової кризи, що поглинула Грецію, Португалію і Ірландію, на крупніші економіки, такі як Іспанія і Італія.
"Ми очікуємо, аби взнати, чи зможуть уряди діяти спільно і вирішити як короткострокові, так і довгострокові проблеми", - сказав Бірс під час дискусії за круглим столом в Сінгапурі.
S&P, одне з трьох найбільших рейтингових агентств, також сказало, що прогноз для азіатських держав стабільний, але демонструє деякі знужувальні ризики.
Більшість азіатських держав, таких як Сінгапур, Південна Корея або Тайвань, що багато експортують в європейські країни, можуть постраждати, якщо економіка США або європейських країн як і раніше сповільнюватиметься, сказала Олена Окоротченко, керуючий директор S&P.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top