Ринок планшетів сповільнюється у зв'язку з очікуванням нового iРad

НовиниТехнології    06.08.2013 - 13:00
У II кварталі 2013 р. темпи зростання поставок планшетних комп'ютерів сповільнилися в порівнянні з попереднім тримісячним періодом через очікування нових планшетників від Apple, які сподіваються побачити восени цього року.

У II кварталі 2013 р. темпи зростання поставок планшетних комп'ютерів сповільнилися в порівнянні з попереднім тримісячним періодом через очікування нових планшетників від Apple, які сподіваються побачити восени цього року. Про це повідомляє телеканал "Росія 24".

Аналітики з IDC вважають, що ринок планшетних комп'ютерів пожвавиться лише з виходом нового iРad. Том Майнеллі, аналітик IDC, говорить, що з моменту появи інтернет-планшетів цикли призначеного для користувача попиту були прив'язані до iРad і нинішнього кварталу - ще одне тому підтвердження.

За його словами, Apple раніше презентувала нові планшети навесні, а смартфони восени, але зараз масивне оновлення продуктової лінійки "яблучної" компанії намічене на осінь. Майнеллі пише, що інші вендори, хоч і випускають достатню кількість новинок, але еталоном для порівняння і відповідно мірилом призначеного для користувача вибору залишається Apple.

Випуск iРad в нинішньому кварталі знизився до 14,6 млн одиниць проти 19,5 млн одиниць в I кварталі. Експерти чекали поставки більш ніж 17 млн "яблучних" гаджетів, але прогноз не виправдався.

Згідно з метрикою IDC, у II кварталі на світовий ринок було поставлено 45,1 млн планшетів, що на 10% менше, ніж кварталом раніше. Проте це все одно приблизно на 60% більше, ніж було продано за II квартал 2012 р., відзначають автори звіту.

"Коли з'являється новий ipad, користувачі більш охоче зацікавляться планшетами. Вони хочуть купити якесь один з цих пристроїв, але не бажають купувати минуле покоління пристроїв за 499 дол. Тому вони віддають перевагу планшетам від інших крупних гравців", - відзначив Майнеллі.

У трійку лідируючих вендорів також входить ASUS, яка в II кварталі реалізувала 2 млн планшетів, що на 120,3% більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, але частка тайваньської компанії зараз складає лише 4,5%.

За оцінками самої ASUS, в 2013 р. вона відвантажить більше 12 млн планшетів, що майже в два рази більше, ніж роком раніше. План може бути перевиконаний завдяки виходу другого покоління Nexus 7, що створюється спільно з корпорацією Google.

У топ увійшли також Lenovo, яка в минулій чверті випустила 1,5 млн планшетів, і Acer, яка реалізувала за звітний період 1,4 млн планшетів.

Аналітики прогнозують пожвавлення планшетного сектора до кінця року, оскільки в цей час вийдуть нові моделі від Apple, Amazon та інших іменитих виробників.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: Apple, Google
On Top