Ринки України та Нігерії обігнали БРІК.

Ринки України та Нігерії ростуть швидше, ніж у країнах, що розвиваються. 

Індекс високоризикованих ринків MSCI Frontier Markets виріс у цьому році на 11%, обігнавши індекс ринків, що розвиваються MSCI Emerging Markets з його 9% зростання. Це означає, що фондові ринки таких країн, як Україна, Кенія, В'єтнам, Нігерія, виявилися більш привабливими для інвесторів, ніж ринки, що розвиваються, в тому числі БРІК, повідомляє РБК daily.
Індекс MSCI Frontier Markets був введений компанією MSCI Barra восени 2007 р. Зараз до нього входять акції компаній 25 країн, серед яких країни Східної Європи та СНД (Болгарія, Хорватія, Литва, Румунія, Сербія, Словенія, Україна та Казахстан), ряд держав Центральної та Південно-Східної Азії (ОАЕ, Пакистан, В'єтнам та ін.), чотири африканських і дві латиноамериканських держави. Такі країни, на думку розробників індексу, зазвичай характеризуються обмеженим доступом до ринків, невеликими розмірами компаній та низькою ліквідністю.
Такий відрив "малих" ринків є максимальним з другого кварталу 2005 р. За даними аналітичної компанії EPFR, останнім часом інвестиції в високо ризиковані ринки неухильно ростуть, пише Bloomberg. У цьому році інвестфонди, які вкладають у ці ринки, залучили 269 млн дол. Для порівняння: у першому кварталі минулого року відтік коштів з таких фондів склав 249 млн дол. 
Експерт з Templeton Asset Management Марк Мобіус вважає, що аналітики недооцінюють невеликі ринки, що активно розвиваються завдяки зростанню споживчого попиту та попиту на сировинні товари. За оцінкою Bloomberg, в найближчі п'ять років операційний прибуток компаній споживчого сектора, що входять до MSCI Frontier Markets, збільшиться на 20%, тоді як аналогічний показник компаній країн, що розвиваються виросте тільки на 18%. Розвинені країни продемонструють ще більш скромні результати: операційний прибуток їхніх компаній підросте лише на 13%.
Як вважає експерт з IHS Global Insight Ральф Вігерт, високо ризиковані ринки ростуть швидше, ніж розвиваються, тому що "фондові ринки країн, що домінують у Emerging Markets (Китай, Бразилія, Індія), досягли досить високого рівня вже в 2009 р.". За його словами, навіть Росія змогла в значній мірі відіграти втрати, понесені в рамках глобальної кризи. Якщо світова економіка продовжить відновлюватися від рецесії, у високоризикованих ринків збережеться значний потенціал зростання, оскільки зараз інвестори активно шукають можливості для вкладення великих обсягів ліквідності.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся