ru ua

Рибак виключає введення надзвичайного стану на сесії ВР 28 січня

Верховна Рада України на позачерговій сесії 28 січня 2014 р. не розглядатиме питання про можливість запровадження в країні надзвичайного стану

Верховна Рада України на позачерговій сесії 28 січня 2014 р. не розглядатиме питання про можливість запровадження в країні надзвичайного стану. Про це заявив голова Верховної Ради України Володимир Рибак у п'ятницю в інтерв'ю телеканалу "Рада", повідомила прес-служба ВР.

За словами Рибака, на позачерговій сесії 28 січня розглядатиметься питання щодо нинішньої ситуації у державі та шляхів розв'язання політичної кризи в Україні мирним шляхом.

"На позачерговій сесії буде розглядатися одне питання - ситуація, яка склалася на сьогоднішній день. Вона дуже непроста, і будуть розглядатися шляхи розв'язання політичної кризи в Україні мирним шляхом", - сказав Рибак, зазначивши, що жодні документи щодо запровадження надзвичайного стану в Україні "ніде не розглядалися, вони не готуються, і це питання на позачерговій сесії не розглядатиметься".

Голова Верховної Ради нагадав, що учора відбулася його зустріч з Президентом України Віктором Януковичем.

"Ми погодилися, що ситуація в країні диктує політикам мобілізувати всі сили для врегулювання політичної кризи в країні. Політики повинні все зробити, щоб врегулювати те, що сьогодні є в країні, політичними методами. Влада повинна почути опозицію, опозиція повинна почути владу, і мирним шляхом розв'язати усі проблеми. Тому я підписав розпорядження про скликання позачергової сесії Верховної Ради 28 січня", - заявив Рибак.

За його словами, пропонується, що цього дня депутати - представники усіх політичних сил, а також позафракційні обміняються думками щодо шляхів вирішення гострих питань.

Також, сказав він, необхідно заслухати пропозиції парламентаріїв стосовно першочергових питань, які необхідно розглянути на плановій сесії, яка розпочнеться 4 лютого.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович вчора, 23 січня 2014 р., під час телефонної розмови з Президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу пообіцяв не вводити надзвичайний стан в Україні.

Призначений сьогодні на посаду глави Адміністрації Президента Андрій Клюєв заявив, що в Україні не буде введено надзвичайний стан.

"...Я вважаю, що відповідальність несуть ті, хто почав провокацію, кидав вибухові пакети... Ситуація дуже напружена, але надзвичайний стан в Україні вводитися не буде", - підкреслив Клюєв.

У той же час, 21 січня прем'єр-міністр України Микола Азаров в інтерв'ю телеканалу "Росія 24" не виключив застосування сили для стабілізації ситуації в Києві у разі дій провокаторів.

"Якщо провокатори не зупиняться, то у влади не залишиться жодного іншого виходу, як застосувати передбачену законодавством силу і убезпечити наших людей", - зазначив Азаров.

Прем'єр також додав, що надзвичайний стан в Україні введено не буде, оскільки у влади є можливість вирішити проблеми іншими способами.