Найбільша бюджетна авіакомпанія Європи Ryanair підтвердила річний прогноз прибутку, незважаючи на опублікування в понеділок даних про збитки в третьому кварталі фінансового року. Ірландська авіакомпанія прогнозує, що річний чистий прибуток складе 380-400 млн євро, повідомляє Reuters.
Ryanair отримала чистий збиток у розмірі 10 млн євро в жовтні-грудні 2010 р., що на 1 млн менше, ніж роком раніше. Загальна виручка Ryanair виросла на 22% до 746 млн євро.
"Цей невеликий збиток третього кварталу викликає розчарування, так як ми йшли до беззбитковості, але на показники вплинула серія страйків, посилених поганою погодою, що закрила на певний період в грудні аеропорти", - сказав виконавчий директор фірми Майкл O'Лірі.
У третьому кварталі 2010 р. Ryanair довелося скасувати 3 тис. рейсів у порівнянні з 1,4 тис. роком раніше.
Однак М.O'Лірі прогнозує, що збільшення числа пасажирів і зростання середньої ціни квитка продовжить надавати позитивний вплив на результати компанії в четвертому кварталі. Компанія також компенсувала слабкість внутрішнього ринку збільшенням активності в Іспанії та Італії.
Авіалінії зазвичай зазнають збитків у цей період - найменш завантажений для галузі.