Ряд аналітиків знизив прогнози цін на нафту на 2012-2013 роки

Ряд аналітиків знизив прогнози цін на нафту на 2012-2013 рр. з урахуванням боргової кризи Європи, уповільнення економічного зростання Китаю і надій на дозвіл ядерної кризи в Ірані, пише Reuters.

В щомісячному опитуванні 37 аналітиків знизили консенсус-прогноз ціни на Brent в 2012 році на 2,20 дол. порівняно з квітнем до 115,10 дол. за барель, а прогноз ціни WTI скоротився на 2,50 дол. до 103,10 дол. Прогнози на 2013 р. також були знижені до 113,20 дол. і 106,20 дол. за барель відповідно.
Середня ціна Brent з початку року склала 117,60 дол.

П'ять аналітиків вважають, що в майбутньому році Brent буде коштувати дешевше 100 дол., у квітні таких аналітиків було троє.

"Криза в єврозоні, здається, готовий увійти в нову, більш небезпечну стадію. Вона може включати в себе не тільки суверенні дефолти на периферії, але і вихід однієї або більше країн з валютного союзу", - сказав аналітик Capital Economics Джуліан Джессоп, додавши, що ціни можуть знизитися у випадку ослаблення санкцій проти Ірану.

Найбільш високий прогноз на цей рік дав банк Societe Generale - 127 дол. за барель, а на 2013 р. - Goldman Sachs і Credit Suisse - 130 дол. і 132,50 дол., відповідно.

"Враховуючи дії центробанків світу зі стимулювання економіки, навіть якщо напруженість на Близькому Сході спаде на нафтовому ринку збережеться висока ймовірність підвищення цін, так як почнеться зростання інфляції", - сказав аналітик Global Risk Management Торбьорн Бак Йенсен.

На думку аналітиків, дисконт WTI до Brent в майбутньому році знизиться до 7 дол. за барель з 12 дол. в цьому році у зв'язку із запуском нафтопроводу Seaway, який в минулу суботу почав поставляти нафту з розподільчого центру в Кушингу, штат Оклахома, в центр американської нафтопереробної галузі Х'юстон, штат Техас.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся