ru ua

RWE в кінці липня 2013 р. отримала компенсацію від "Газпрому"

Німецька енергокомпанія RWE в кінці липня 2013 р. отримала від ВАТ "Газпром" компенсацію, присуджену на її користь Міжнародним арбітражним судом у Відні в рамках суперечки за цінами на російський природний газ. Про це йдеться в опублікованому сьогодні фінансовому звіті RWE.

"Ми отримали ці кошти до кінця липня", - йдеться у звіті.

Суму компенсації німецька компанія не розкриває. RWE зазначає, що компенсаційний платіж "покриває істотну частку збитків, зафіксованих за контрактом з "Газпромом" з 2010 р."

Компанія врахувала позитивний для неї результат арбітражного розгляду у фінансовій звітності за перше півріччя 2013 р. (вердикт суду був винесений в кінці червня). Часткове повернення коштів, сплачених за російський газ, "стало основною причиною 12-процентного зростання операційного прибутку", вказує RWE.

Нагадаємо, наприкінці червня 2013 р. Віденський арбітраж підтримав RWE в давній ціновій суперечці з російським "Газпромом". За інтерпретації німецької компанії, суд ухвалив, що "Газпром" повинен виплатити RWE компенсацію за газ, поставлений її чеською "дочці" RWE Transgas з травня 2010 р. за старою ціновою формулою, на зміні якої наполягала німецька компанія. За оцінками аналітиків, сума компенсації могла скласти приблизно 300 млн євро.

Операційний прибуток групи RWE у звітному півріччі 2013 р. збільшилася на 12,3% - до 4,09 млрд євро в порівнянні з аналогічним показником за I півріччя 2012 р. у розмірі 3,64 млрд євро.