ru ua

RWE до 2017 р. поставлятиме в Україну по 10 млрд куб. м газу на рік

RWE до 2017 р. поставлятиме в Україну по 10 млрд куб. м газу на рік. Про це "Комерсант-Україна" повідомив представник відділу корпоративних комунікацій RWE Майкл Мерфі.

RWE до 2017 р. поставлятиме в Україну по 10 млрд куб. м газу на рік. Про це "Комерсант-Україна" повідомив представник відділу корпоративних комунікацій RWE Майкл Мерфі.

За його словами, угоду було підписано з компанією RWE Supply & Trading. Вона дозволяє до 2017 року поставляти по 10 млрд куб. м газу на рік. У минулому році обсяг споживання в Україні склав близько 54 млрд куб. м.

"Що стосується термінів, цін, остаточних обсягів і потоків: як правило, ми не розкриваємо інформацію по наших угодах, і це правило поширюється і в даному випадку", - заявив Мерфі.

Нагадаємо, в лютому 2013 р. Україна уклала з німецьким газовим трейдером RWE Supply & Trading контракт на поставку природного газу обсягом до 5 млрд куб. м на рік. Вчора міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький заявив про підписання 5 вересня 2013 р. нової угоди між НАК "Нафтогаз" і RWE. "Я не буду вдаватися в комерційну складову, бо це комерційна таємниця між двома компаніями. Одне хочу сказати, що формула ціни нижча, навіть з урахуванням 100 дол знижки, яка дається за Чорноморський флот", - зазначив Ставицький.

Міністр не став розголошувати деталі угоди, пославшись на комерційну таємницю, але зазначив, що формула ціни природного газу за цим контрактом вигідніше цінових параметрів угоди між НАК "Нафтогаз України" і російським "Газпромом".

Раніше повідомлялося, що перші партії газу від німецької RWE надійдуть в українські ПСГ в вересня 2013 р. Щодо нового договору, то раніше Ставицький заявляв, що він набуде чинності в другій декаді вересня.

Зазначимо, що на сьогодні в ПСГ України закачано станом на сьогоднішній день 14,1 млрд куб. м російського газу. До 1 листопада планується довести обсяги газу в сховищах до 18 млрд куб.м.

Основним імпортером газу для України є Росія. У РФ в 2012 р. було закуплено 32,87 млрд куб. м на 14,003 млрд дол, тобто по 426 дол за 1 тис. куб. м. Україна планує в 2013 р. значно зменшити закупівлю газу у Росії.

Україна в рамках обраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії та її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти. Ведуться переговори про закупівлі газу в Європі, Азербайджані, Туркменістані. В Одеській області планується будівництво LNG - терміналу, також можливе спільне з Туреччиною будівництво LNG - терміналу на турецькому узбережжі Середземного моря. Реалізуються проекти з видобутку газу на шельфі Чорного і Азовського морів. Заплановані проекти з видобутку сланцевого газу за участю світових лідерів у сфері енергетики - Royal Dutch Shell і Chevron. Крім того, розглядається можливість збільшення внутрішнього видобутку вуглеводнів - газу, нафти, вугілля. У цих проектах може взяти участь ТНК -ВР. Існує програма заміщення природного газу вугіллям.