Румунія буде вимагати виведення російських військ з Придністров'я

Четвер 24 червня 2010 08:29

Румунія вважає присутність російських військ на території Придністров'я загрозою для своєї безпеки і виступає за їх виведення з регіону. Про це йдеться в проекті Стратегії національної безпеки, яку президент Румунії Траян Бесеску представив на розгляд парламенту і Вищої ради оборони (Рада безпеки Румунії), передає РБК. Як повідомили РБК в прес-службі румунського лідера, зокрема, в документі вказується, що перебування іноземних військ, без угоди з країною перебування, поблизу кордонів Румунії становить загрозу її національній безпеці. У зв'язку з цим Румунія вважає за необхідне активно втручатися у просування рішень, що передбачають демілітаризацію Придністровського регіону шляхом виведення знаходяться там російських військ і озброєнь.
Нагадаємо, що Молдова також наполягає на повному і беззастережному виведенні російських військ і озброєння з території республіки. У Кишиневі підкреслюють, що демократизація і демілітаризація придністровського регіону є неодмінною умовою для остаточного вирішення конфлікту на Дністрі. Влада Придністров'я заявляє про неприпустимість виведення військовослужбовців РФ, підкреслюючи, що російська військова присутність грає стабілізуючу роль у регіоні. Тирасполь також виступив з ініціативою збільшити кількість миротворців з РФ в 5 разів - до 2,4 тис. військовослужбовців.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся