Керівники трьох напрямків ДФС візьмуть участь у засіданні комісії 9 березня

Субота 07 березня 2015 10:04

Керівники декількох регіональних митниць були заслухані комісією з розслідування фактів зловживань у Державній фіскальній службі (ДФС) в середу, 4 березня. Про це йдеться у статті РБК-Україна "Таємна комісія Абромавичуса. Як просувається розслідування по керівництву ДФС".

"В четвер комісія відпрацьовувала правоохоронний напрям, а в п'ятницю - податковий. 9 березня на засідання будуть запрошені вже всі три керівники напрямів", - повідомляється в матеріалі.

За словами тимчасово відстороненого першого заступника голови ДФС Володимира Хоменка, його викликали лише раз на засідання комісії - минулої п'ятниці. "Чого мені боятися? Я нічого протизаконного не робив за час своєї роботи", - зазначив Хоменко.

Член комісії, народний депутат Ніна Південця ("Блок Петра Порошенко") пояснила, що інформація, яка надходить ще не систематизована.

Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА) Ганна Дерев'янко додала, що дані, наприклад, від ЄБА, практично не містять фактів корупції і, в основному, звертають увагу на невідповідності в роботі - зловживання, тиск на компанії. "Близько 100 компаній звернулися зі скаргами, 50% з них - досить нейтральні. Інші ж стосуються окремих випадків, наприклад, досі не закриті старі справи і "суди виносять дивні рішення", хоча по багатьом компаніям справи були закриті", - пояснила виконавчий директор ЄБА.

"Якщо б Білоус і його компанія більше спілкувалися з бізнесом, то з нашого боку не було б і цих питань. Тобто, перший пункт - це якісна комунікація. Але з іншого боку, не повинно бути і непослідовних дій. Якщо прем'єр вважає, що вони працювали неефективно, то була можливість прийняти рішення і провести розслідування відповідним органам. Але, в кінцевому підсумку, вся відповідальність за неналежну роботу лежить на чолі уряду", - каже Дерев'янко.

Нагадаємо, 24 лютого прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про початок службового розслідування щодо діяльності голови Державної фіскальної служби України Ігоря Білоуса, першого заступника голови ГФС Володимира Хоменка та заступника голови ДФС Анатолія Макаренка.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся