За кордоном у в'язницях перебувають майже 300 українських моряків, - МЗС

Фото: засідання МЗС (facebook.com/permalink)
Фото: засідання МЗС (facebook.com/permalink)

Проблема втягування моряків у злочини на морі має глобальний характер і актуальна для більшості держав світу

Станом на 9 жовтня у в'язницях за кордоном утримуються близько 300 українських моряків. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на прес-службу департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України.

У вівторок, 9 жовтня, в МЗС презентували проект щодо попередження залучення моряків до злочинів на морі, забезпечення захисту їх прав на справедливе поводження під час кримінальних проваджень, у місцях досудового тримання та у закладах відбування покарань.

Директор департаменту консульської служби Сергій Погорельцев зазначив, що необхідність реалізації проекту викликана збільшенням кількості арештів правоохоронцями іноземних держав українських моряків за підозрою у перевезенні нелегальних мігрантів, а також у контрабанді вибухових речовин і тютюнових виробів до третіх країн.

"Станом на 9 жовтня понад 290 українських моряків утримуються в пенітенціарних закладах за кордоном", - сказав Погорельцев.

Голова профспілки робітників морського транспорту України Михайло Кірєєв додав, що проблема втягування моряків у злочини на морі має глобальний характер і актуальна для більшості держав світу. Зокрема, судна з українцями на борту затримували в портах Греції, Італії, Франції, Іспанії, Лівії та Нігерії.

"Реалізація проекту дозволить створити дієві та ефективні механізми попередження злочинів на морі, а також забезпечити захист прав моряків на справедливе поводження незалежно від місця їх затримання", - додали у консульській службі.

Як випливає з повідомлення, Міжнародна федерація транспортників підтвердила свою готовність надати профспілці робітників морського транспорту та МЗС необхідну допомогу у реалізації проекту.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Посольство України в Афінах посилить роботу з повернення додому українських моряків, звільнених з-під варти в Греції умовно-достроково.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся