Ротенберг спростував інформацію про купівлю акцій "Уралкалію"

Аркадій Ротенберг спростував повідомлення про те, що він зацікавлений в покупці частки Сулеймана Керімова в "Уралкалії". 

Аркадій Ротенберг спростував повідомлення про те, що він зацікавлений в покупці частки Сулеймана Керімова в "Уралкалії". Про це повідомляє  "Росія 24".

Раніше називалися кілька можливих кандидатур на покупку цього пакету акцій, серед яких співвласник АФК "Система" Володимир Євтушенков, засновник "Русснєфті" Михайло Гуцерієв і Володимир Коган.

Керімов володіє 21,75 % "Уралкалія" через фонд Suleyman Kerimov Foundation, якому зараз належать всі активи сенатора. Цей пакет, виходячи з котирувань на Московській біржі, коштує близько 3,4 млрд долл. Станом на 12,14 за київським часом вартість акцій компанії виросла на 4,27% до 184,5 руб.

Примітно, що Nafta Moskva, що представляє інтереси Керімова, інформацію про продаж акцій також спростувала.

Варто також зазначити,  що продаж пакету акцій "Уралкалія" кому б то не було може ускладнитися тим, що Сулейман Керімов готовий продати частку тільки істотно дорожче ринкової ціни. За словами джерел "Комерсанта", він просить за 21,75 % акцій "Уралкалія" близько 4,5 млрд дол, тоді як вчора на ММВБ цей пакет коштував тільки 3,4 млрд дол.

Костянтин Юмін з Raiffeisenbank впевнений , що "Уралкалій" , який генерує понад 50 % рентабельності по EBITDA, "цікавий будь-кому, у кого знайдуться гроші". До того ж якщо у компанії зміниться акціонер, то "все може повернутися в своє русло" - наприклад буде відновлено співпрацю з білоруським виробником, а також компанія знову візьме стратегію "висока ціна важливіше обсягів".

Продаж пакету розглядається як крок, який дозволить домогтися звільнення генерального директора "Уралкалія" Владислава Баумгертнер.

Нагадаємо, що 26 серпня Баумгертнер був заарештований в Білорусії, так як СК Білорусії звинувачує його і ряд інших топ-менеджерів БКК в діях, які призвели до збитку в 100 млн дол.

"Уралкалий" і БКК постачали  калій на зарубіжні ринки через БКК, але в кінці липня російська компанія відмовилася від спільної діяльності у зв'язку з фактичним початком незалежних поставок калію з боку Білорусії в обхід БКК.

Це стало можливим завдяки указу президента Білорусії від 22.12.2012 № 566 про скасування виключного права " Білоруської калійної компанії" на експортні поставки білоруського калію.

Під час конфлікту російська компанія вирішила змінити стратегію , збільшивши виробництво хлористого калію до 10,5 млн тонн в 2013 р. , 13 млн тонн в 2014 р. і 14 млн тонн в 2014 р. , при цьому постачання будуть спрямовані в основному в Китай , Індію і Бразилію , тобто на основні ринки збуту.

Така ситуація повинна привести до падіння цін на калій на світовому ринку , що погіршить положення " Білоруськалій" , а експорт калію в минулому році дав 12% всієї експортної виручки і близько 10 % доходів бюджету Білорусі .

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся