Зростання споживчих цін і тарифів формують вибухонебезпечну ситуацію в Україні, - Медведчук

НовиниПолітика    09.10.2014 - 13:23

Загальне зростання інфляції та зниження рівня доходів українців формують вкрай вибухонебезпечну обстановку в країні, коли можливо все - аж до прямого соціального протистояння. Про це у своєму блозі на сайті громадського руху "Український вибір" пише лідер руху Віктор Медведчук.

Політик нагадав, що за даними Державного комітету статистики України, у вересні інфляція в країні прискорилася до 2,9% (порівняно з 0,8% у серпні цього року). Згідно з офіційною статистикою, у річному вираженні (якщо порівнювати з вереснем 2013 р.) інфляція прискорилася до 17,5% до 14,2%, зафіксованих місяцем раніше. Так, у вересні 2014, порівняно з груднем 2013, інфляція склала 16,2%.

"Адже з 1 жовтня в черговий раз на 40% були збільшені тарифи на послуги ЖКГ, що, правда, не гарантує тепла в українських хатах. Крім того, закінчується дію такого фактора, як сезонне зниження цін на овочі і фрукти. Так що є всі підстави вважати: жовтень стане місяцем чергового інфляційного сплеску", - зазначив Медведчук.

Політик підкреслив, що в поточному році постійне зростання споживчих цін і тарифів супроводжується зниженням доходів українців. "Так, за інформацією держстату, в II кварталі 2014 р., тільки за офіційними даними, доходи українців знизилися на 1,9%. Експерти ринку праці говорять про куди більш високих показниках зменшення реальних доходів населення - до 30% тільки за 9 місяців цього року", - додав він.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top