ua ru

Зростання найбільших економік світу протягом найближчих років буде слабким, - Fitch Ratings

Зростання найбільших світових економік в 2011 р. сповільниться до 1,3%, і збереже слабке зростання на рівні 1,2% в 2012 р. Вже в 2013 р. послідує помірне прискорення до 1,9% в 2013 р. Про це йдеться в новому квартальному звіті "Глобальний економічний прогноз» міжнародного рейтингового агенстсва Fitch Ratings.

Fitch переглянуло у бік зниження прогноз по ВВП на весь аналізований період по 2013 р. Агентство очікує зростання світової економіки (на підставі ринкових обмінних курсів) на рівні 2,4% в 2012 р. і 3,0% в 2013 р. в порівнянні з 2,7% і 3,1% у попередньому прогнозі.

«Fitch прогнозує подальше уповільнення зростання в єврозоні до рівня лише 0,4% в 2012 р. з огляду на те, що посилення фіскальних заходів і погіршення умов на фінансових ринках призводять до більш складної кредитної кон'юнктури для більш широкої економіки», - зазначає Гергель Кісс, директор в аналітичній групі Fitch по суверенних емітентах.

Серед чотирьох найбільших членів єврозони Fitch очікує скорочення ВВП в Італії за 2012 р. на 0,5%. «У той же час імовірність явного скорочення економіки єврозони в 2012 р. нині оцінюється як один до трьох», - зазначає Кісс.

Відновлення економіки США залишиться стриманим у короткостроковій перспективі з більш сильними очікуваннями зростання з другої половини 2012 р. і далі, при цьому несприятливими моментами для зростання залишаться ринок житла, а також посилення податково-бюджетної політики на рівні близько 1% ВВП. На тлі слабкого зростання ВВП в єврозоні відбулося ослаблення економічного прогнозу по Великобританії, щодо якої Fitch знову переглянуло у бік пониження прогноз по зростанню ВВП: до рівня лише 0,7% в 2012 р. і 2,0% в 2013 р.

У той же час Fitch очікує, що економічне зростання країн БРІК буде сильним протягом прогнозного горизонту, на рівні 6,3% в 2012 р. і 6,6% в 2013 р., що значно вище темпів росту у найбільших країн з розвиненою економікою і глобальних темпів зростання. Тим не менш, як і у найбільших країн, з розвинутою економікою, зростання в Китаї та Росії сповільниться в майбутні роки. Бразилія та Індія вже випробували різке уповільнення в цьому році і, як очікується, відновлять частину втраченої динаміки до 2013 р.

За оцінками Fitch, на даний момент домінують негативні ризики. Зокрема, фінансова напруженість може ще більше посилитися в єврозоні. Окремий розділ «Глобального економічного прогнозу» розглядає такий альтернативний сценарій на додаток до базового сценарію Fitch і вказує на нестійкість економічного зростання в єврозоні. Незважаючи на рішення, прийняті 9 грудня для розв'язання кризи в єврозоні, напруженість на ринку залишається високою. Крім того, рух у бік податково-бюджетної консолідації в США чи глобальні дисбаланси можуть відбуватися нерівномірно. Тому ймовірність несприятливого розвитку подій є високою, і ризик малоймовірних подій з серйозними наслідками збільшився за останні місяці. І, навпаки, поліпшення балансів в приватному секторі може зумовити більш сильний попит, і швидке вирішення фінансового стресу може зміцнити довіру у глобальному масштабі.

Після того як Європейський центральний банк провів два скорочення процентних ставок на 25 б.п. при новому Президенті Маріо Драгі, всі найбільші центральні банки мають рекордно низькі процентні ставки. З урахуванням слабкого глобального економічного прогнозу Fitch не очікує посилення грошово-кредитної політики раніше 2 півріччя 2012 р.