ru ua

Російському "Мегаполісу" віддають конфісковане майно, - нардеп

Російському "Мегаполісу" віддають конфісковане майно, - нардеп Джерело фото - сторінка Андрія Левуса на Facebook

У Раді вимагають припинення діяльності російського монополіста

Печерський суд сьогодні, 12 квітня, зобов’язав повернути конфісковані тютюнові вироби російському тютюновому монополісту "Тедіс-Україна". Про це на своїй сторінці у соцмережі Facebook написав народний депутат України Андрій Левус.

Зокрема, за даними політика, в Рівному має бути повернуто близько 2 тис. ящиків сигарет, а в Полтаві – біля 2 млн пачок сигарет. Він зазначив, що два тижні тому "відбулись обшуки Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ в Антимонопольному комітеті щодо російського тютюнового монополіста "Тедіс-Україна".

"Юрій Луценко повідомив: слідством встановлено, що справжніми власниками компанії є представники великого російського бізнесу та соратники керівника країни-агресора. Зокрема, це "фсбшник" Кесаєв, який також є власником російського "Заводу ім. Дегтярьова", що випускає озброєння для Росії. Через фіктивні фірми нею було виведено в Росію 2,5 млрд грн, частиною з них було профінансовано терористичні організації ДНР та ЛНР", - пише Левус.

Він переконаний, що сьогоднішнє рішення суду дуже схоже на спроби "злити" цю справу. "Ми звертаємось до ГПУ та особисто до Генерального прокурора Юрія Луценка невідкладно прореагувати на ці рішення суду. Адже після гучних заяв від ГПУ про виведення компанією "Тедіс-Україна" мільярдів гривень в Росію та фінансування тероризму – це не просто справа про шахрайство, а питання національної безпеки країни. ГПУ повинна подати апеляцію на рішення суду, а слідчого ГПУ Машика В.П., який погодився у суді повернути цигарки, перевірити на предмет підкупу зі сторони російської фсбшної компанії. Ми тримаємо на контролі цю справу і очікуємо не лише припинення діяльності російського монополіста, який фінансував терористів на Донбасі, але і притягнення до відповідальності винних з української сторони", - заявив Левус.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура підозрює голову і членів Антимонополного комітету України в отриманні хабарів від сигаретних монополістів. Зокрема, під підозру прокуратури потрапили бізнесмен Борис Кауфман і громадяни Російської Федерації Сергій Кациєв та Ігор Кесаєв.