ru ua

Російські ЗМІ звинуватили Порошенко в активному веденні бізнесу в Росії

Російські ЗМІ звинуватили Порошенко в активному веденні бізнесу в Росії Джерело фото:dyvys

Російські ЗМІ оголосили, що Президент України Петро Порошенко продовжує активно вести бізнес в Росії, незважаючи на загострення конфлікту між країнами. Про бізнес Порошенко в Росії повідомили "Известия"

Російське видання крім липецької фабрики холдингу Roshen знайшли кілька пов'язаних з Порошенком структур, які або ведуть бізнес у Росії, або базуються в Україні, але здійснюють поставки в Росію.

Так, в ролі основного постачальника акумуляторів для моделей Renault, що випускаються на майданчиках заводу "АвтоВАЗ", виступає дніпропетровський акумуляторний холдинг ISTA. Раніше повідомлялося, що компанія належить Порошенко, "Известия" заявляють, що Президент України досі є співвласником холдингу.

Крім того, близькі до Порошенко структури продають в Росії китайські автомобілі марки JAC, зібрані на черкесском заводі Derways. Автодистрибутор "Реал Авто" входить в українську групу "Богдан" Олега Свинарчука та Олега Зіміна - це друзі і бізнес-партнери Порошенко, вони знайомі з 1993 р. і входять в його ближнє коло. Відомо, що "Богдан" раніше належав Порошенко. Але в 2013 р. він заявив, що продав його Свинарчуку. Разом з тим повідомлялося, що Порошенко залишився власником "Богдана", і ознаки цього відстежуються за бізнес-реєстрів.

Також видання з'ясувало, що в харчову імперію Порошенко входить невелике, але прибуткове липецьке підприємство "Крахмалопродукти". "Крахмалопродукти" в 2014 р. змінили власника - з української юрособи, однозначно пов'язаного з Порошенком, на "туманний офшор", як відзначають "Известия".

Нагадаємо, 25 січня 2015 р. РНБО України вирішив застосувати на території України санкції Заходу проти Росії.

Крім того, РНБО доручила Кабміну звернутися в Гаазький трибунал з приводу визнання ДНР і ЛНР терористичними організаціями.

На думку глави МЗС України Павла Клімкіна, після трагедій під Волновахою, у Донецьку та Маріуполі Євросоюз налаштований на введення дуже рішучих заходів, які будуть обговорюватися на Раді ЄС 29 січня.

У квітні 2014 р. проросійські сепаратисти захопили контроль над Донецьком і Луганськом. Пізніше вони проголосили створення "Донецької народної республіки" та "Луганської народної республіки". Отримуючи з Росії зброю, військову техніку і живу силу, вони ведуть війну проти української армії. Операція проти сепаратистів з боку української влади отримала назву "антитерористичної". Кількість жертв цієї війни, за даними ООН, вже перевищила 5 тис. осіб.