ua en ru

Російські правозахисники офіційно визнали Савченко політв'язнем, - адвокат

Російські правозахисники офіційно визнають українську льотчицю Надію Савченко політв'язнем.

Російські правозахисники офіційно визнають українську льотчицю Надію Савченко політв'язнем. Про це повідомив один з адвокатів Савченко Марк Фейгін у своєму Twitter.

"Надія Савченко офіційно визнана політв'язнем рішенням ПЦ "Меморіал". Наступний крок - міжнародний статус", - написав Фейгін.

Зазначимо, 15 липня 2014 р. Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) розпочав провадження у справі української військової льотчиці Надії Савченко, яка перебуває під арештом у Росії, проти влади РФ, надавши справі статус пріоритетного.

26 вересня Басманний районний суд Москви переніс на 13 жовтня 2014 р. розгляд скарги захисту Савченко на постанову про призначення їй стаціонарної експертизи.

27 серпня 2014 р. Воронезький облсуд прийняв рішення залишити Савченко під вартою до 30 жовтня 2014 р. Також суд постановив провести Савченко психіатричну експертизу в інституті Сербського в Москві. У свою чергу Савченко написала заяву про заборону проводити над нею якісь тести, або застосовувати психологічні або фізичні методи впливу.

33-річна Надія Савченко - старший лейтенант, штурман-оператор вертольота Мі-24 3-го окремого полку армійської авіації Повітряних сил Збройних сил України. Під час антитерористичної операції на Донбасі брала участь в якості добровольця батальйону "Айдар". При цьому залишалася діючим офіцером ВСУ. Брала участь у боях біля селища Металіст під Луганськом, де потрапила в полон терористів 18 або 19 червня. 8 липня стало відомо, що Савченко знаходиться під вартою в Росії в слідчому ізоляторі Воронежа. Російські влади інкримінують Савченко причетність до загибелі на востокеУкраины двох журналістів Всеросійської держтелерадіокомпанії - Ігоря Корнелюка і Антона Волошина.

Міжнародне історико-просвітницьке, правозахисне і благодійне товариство "Меморіал" - неурядова організація, основним завданням якої спочатку було дослідження політичних репресій у СРСР. Зараз це співдружність десятків організацій в Росії, Німеччині, Казахстані, Латвії, Вірменії, Грузії та Україні, провідних дослідну, правозахисну та просвітницьку роботу.