ua en ru

ЄСПЛ почав провадження у справі української льотчиці Савченко проти РФ, надавши їй пріоритетний статус

Європейський суд з прав людини 15 липня почав провадження у справі української військової льотчиці Надії Савченко, яка перебуває під арештом у Росії, проти влади РФ, надавши справі статус пріоритетної.

Європейський суд з прав людини 15 липня почав провадження у справі української військової льотчиці Надії Савченко (на фото), яка перебуває під арештом у Росії, проти влади РФ, надавши справі статус пріоритетної. Про це повідомила у своєму Facebook адвокат Валентина Теличенко.

За даними Теличенко, президент ЄСПЛ звернувся до уряду РФ з питаннями про те, як Савченко потрапила в російське СІЗО, на яких підставах і чому досі їй не була надана можливість зустрітися з консулом України.

Суд зобов'язав уряд РФ проінформувати про умови утримання української льотчиці.

Суд закликав інформувати його про всі події, пов'язані з долею Савченко.

"Дуже сподіваюся, що така швидка реакція ЄСПЛ стане запорукою того, що Надія скоро буде в Україні. Ілюзій щодо Путіна немає, боротися за повернення Надії Савченко треба використовуючи всі політико-правові засоби, ЄСПЛ як правовий інструмент захисту прав людини серед них", - зазначила Савченко.

Нагадаємо, 33-річна Надія Савченко - старший лейтенант, штурман-оператор вертольота Мі-24 3-го окремого полку армійської авіації Повітряних сил Збройних сил України.

ЄСПЛ почав провадження у справі української льотчиці Савченко проти РФ, надавши їй пріоритетний статус

(Фото: Facebook /Valentyna.Telychenko)

Під час антитерористичної операції на Донбасі брала участь в якості добровольця батальйону "Айдар". При цьому залишалася діючим офіцером ВСУ.

Брала участь у боях біля селища Металіст під Луганськом, де потрапила в полон терористів 18 або 19 червня.

8 липня стало відомо, що Савченко знаходиться під вартою в Росії в слідчому ізоляторі Воронежа. Російські влади інкримінують Савченко причетність до загибелі на сході України двох журналістів Всеросійської держтелерадіокомпанії - Ігоря Корнелюка і Антона Волошина.

Савченко обрано запобіжний захід - арешт до 30 серпня.