ru ua

Російські експерти очікують падіння рубля і цін на нафту після зустрічі у Досі

Російські експерти очікують падіння рубля і цін на нафту після зустрічі у Досі Фото: за підсумками переговорів у Дохі можливе зниження нафтових цін і падіння рубля

Ціна на нафту може опуститися до 30 доларів за барель

Російські експерти вважають, що підсумки переговорів у Досі, учасники яких не домовилися про замороження видобутку нафти, призведуть до падіння цін на паливо і зниження курсу рубля. Про це повідомляє РБК.

"В короткостроковому плані, природно, ми побачимо відкат нафтових цін, зараз 43 дол. за барель на кінець тижня. Звичайно, піде вниз, на скільки, я сказати не можу, але очевидно", - вважає колишній заступник міністра фінансів РФ Олег Вьюгін.


На думку експерта Фонду національної енергетичної безпеки Ігоря Юшкова, зниження ціни на нафту може відбутися протягом кількох днів, але "навряд чи впаде нижче 20 доларів за барель".

Після переговорів у Дохі ціни на нафту опустяться, але не нижче 30 доларів, вважає старший аналітик Sberbank CIB Валерій Нестеров.

Аналітики Bank of America Merill Lynch і Saxo Bank також пророкували падіння ціни бареля Brent до 30-35 доларів.

Екс-заступник міністра фінансів РФ Олег Вьюгін вважає, що зниження нафтових цін призведе до падіння курсу рубля.

Sberbank CIB, в свою чергу, раніше зазначав, що якщо в Досі не домовляться про замороження нафтових цін, долар буде коштувати 70-75 руб.

А зі слів експерта з "Церіх Кепітал Менеджмент", долар виросте до 68-69 рублів протягом торгів у понеділок.

Нагадаємо, учасники переговорів у Досі (Катар) не дійшли згоди щодо призупинення видобутку нафти. Наступний раунд може відбутися вже після саміту ОПЕК, запланованого на червень