Російська агресія на Донбасі є безпрецедентним викликом для ОБСЄ, - Порошенко

Російська агресія на Донбасі є безпрецедентним викликом для ОБСЄ, - Порошенко
Фото: Петро Порошенко

Порошенко закликав максимально використати потенціал ОБСЄ для припинення порушення прав українців на окупованих територіях

ОБСЄ зіштовхується з безпрецедентним викликом через агресію Російської Федерації на Донбасі. На цьому наголосив президент України Петро Порошенко під час зустрічі з Генеральним секретарем ОБСЄ Ламберто Заньєром, повідмоляє прес-служба глави держави.

"Сьогодні ОБСЄ зіштовхується з безпрецедентним викликом, коли агресія однієї держави-учасниці проти України фактично нівелювала спадщину Гельсінського заключного акту", - зазначив Порошенко.

У рамках зустрічі сторони обговорили посилення міжнародної присутності в регіоні, насамперед, шляхом розгортання озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.

Крім того, Порошенко звернув увагу на безперервне постачання Росією військової техніки, озброєння, регулярних військ та найманців через неконтрольовану ділянку українсько-російського державного кордону. 

Також Порошенко закликав максимально використати потенціал ОБСЄ для припинення брутального порушення прав українських громадян на окупованих територіях. Окремо сторони обговорили питання якнайшвидшого звільнення заручників та політичних в’язнів, які незаконно утримуються в РФ і на окупованих територіях.

У свою чергу, Генеральний секретар ОБСЄ запевнив Порошенка, що ОБСЄ й надалі продовжуватиме сприяти подоланню викликів, що сьогодні стоять перед Україною.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Генеральний секретар ОБСЄ Ламберто Заньєр заявив, що питання введення поліцейської місії на Донбасі наразі не обговорюється.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся