ru ua

Росія уклала контракт на будівництво "Південного потоку" в Сербії на 2,1 млрд євро

У Белграді (Сербія) підписана угода на будівництво ділянки магістрального газопроводу "Південний потік". Контракт укладено на суму близько 2,1 млрд євро

У Белграді (Сербія) підписана угода на будівництво ділянки магістрального газопроводу "Південний потік". Контракт укладено на суму близько 2,1 млрд євро. Про це йдеться в повідомленні прес-служби національної газової компанії Сербії "Сербіягаз".

Очікується, що на сербській ділянці газопроводу паливо піде до кінця 2016 р. Довжина ділянки магістрального газопроводу становить 422 км. Крім того, передбачаються два відведення - в Хорватії і Республіку Сербську (на території Боснії і Герцеговини) - довжиною 158 км.

Угода між South Stream Serbia AG. і ВАТ "Центрагаз" (дочірня компанія " Газпрому", яка буде будувати сербський ділянка газопроводу) було підписано главою "Сербіягазу" Душаном Баятовичем, гендиректором "Центрогаза" Станіславом Анікєєвим та заступник начальника департаменту з управління проектами " Газпрому " Олександром Сыромятиным.

Прем'єр-міністр Сербії Олександр Вучич 7 липня заявив, що "Південний потік" може стати основним способом доставки російського газу в Косово і Македонії.

У зареєстрованій у 2009 р. компанії South Stream Serbia AG. частка Газпрому становить 51%, "Сербіягазу" - 49%. У 2013р. був підписаний довгостроковий контракт на постачання російського газу в Сербії в обсязі до 1,5 млрд куб. м щорічно протягом десяти років. Транспортування йде за існуючим маршрутом, а в майбутньому - по "Південному потоку". У 2013р. "Газпром " поставив у Сербії близько 2 млрд куб. м газу.

"Південний потік" - глобальний інфраструктурний проект Газпрому по будівництву газопроводу потужністю 63 млрд куб. м через акваторію Чорного моря в країни Південної і Центральної Європи. Перші поставки газу по газопроводу повинні початися в кінці 2015 р. На проектну потужність планується вивести в 2018 р.

Морська ділянка "Південного потоку" пройде по дну Чорного моря від компресорної станції "Російська" на російському узбережжі до узбережжя Болгарії. Загальна протяжність чорноморської ділянки складе 925 км, максимальна глибина - понад 2,2 км. Сухопутна ділянка газопроводу протяжністю 1 455 тис. км пройде через території Болгарії, Сербії, Угорщини та Словенії.