ua en ru

Росія розмістить 15 млрд дол. в довгострокових боргових зобов'язаннях України

Росія розмістить 15 млрд дол. в довгострокових боргових зобов'язаннях України, повідомив сьогодні Президент Росії Володимир Путін.

Росія розмістить 15 млрд дол. в довгострокових боргових зобов'язаннях України, повідомив сьогодні Президент Росії Володимир Путін (на фото).

Як заявив глава міністерства фінансів РФ Антон Силуанов, Росія розмістить 15 млрд дол. з коштів Фонду національного добробуту (ФНБ) через викуп українських єврооблігацій.

"Україна випустить єврооблігації. У ці єврооблігації будуть розміщені кошти фонду. Частина - в цьому році, частина - в наступному", - роз'яснив журналістам глава фінансового відомства РФ, не вдаючись у подробиці.

Раніше президент Росії Володимир Путін повідомив, що Росія розмістить 15 млрд дол. з ФНБ в цінні папери уряду України.

Фотогалерея: Зустріч Януковича і Путіна 17 грудня в Москві

"Хочу звернути вашу увагу на те, що це не пов'язано з якимись умовами, не пов'язане ні з підвищенням, ні з пониженням різного роду соціальних стандартів, пенсій чи зарплат. І - хочу всіх заспокоїти - сьогодні ми взагалі не обговорювали питання про приєднання України до Митного союзу", - підкреслив Путін.

Путін пояснив, що уряд РФ прийняв таке рішення через проблеми в українській економіці, які, на думку президента РФ, в значній мірі пов'язані з світовою фінансовою економічною кризою.

Напередодні про можливість надання Україні кредиту на підтримку її економіки заявляв помічник президента РФ Андрій Білоусов. "Ситуація зараз така, що без надання кредитів тих чи інших, тієї чи іншої сторони, вони просто не зможуть підтримати економічну стабільність. Я не виключаю, що кредит, якщо буде таке прохання, буде наданий", - зазначав він.

Помічник російського президента підкреслював, що будь-яке рішення щодо кредиту Україні може бути ухвалене за підсумками зустрічі президентів двох країн.

Зазначимо, що Путін сьогодні в ході зустрічі з Президентом України Віктором Януковичем заявив, що ВАТ "Газпром" зможе продавати в Україну газ за ціною в 268,5 дол. за 1 тис. куб. м, що передбачено підписаним доповненням до довгострокового газового контракту.

Нагадаємо, сьогодні, 17 грудня 2013 р., в р. Москва під головуванням Президентів України і Росії Віктора Януковича і Володимира Путіна проходить шосте засідання Українсько-Російської міждержавної комісії (УРМК), на якому очікується підписання низки двосторонніх документів. Крім того, джерела повідомляють, що за підсумками переговорів Янукович має намір домогтися зниження ціни на російський газ для України, а також одержання кредиту в сумі 15 млрд дол.

Зазначимо, що сьогодні Президент України Віктор Янукович на зустрічі з Путіним заявив, що до нового року Україна і Росія підпишуть ще ряд двосторонніх документів.

Президент України зазначив, що сторони не повинні зупинятися і повинні продовжувати розвивати стратегічне партнерство. "Звичайно, тут мова йде і про прикордонну торгівлю, мова йде і про міжрегіональне співробітництво. Нам в обов'язковому порядку потрібно розвивати ці напрямки, які створюють для людей зручності та при перетині кордонів, і при перетині товарів. Це ті питання, яким, я думаю, нам потрібно приділити достатньо уваги, і проводячи спільні бізнес-форуми", - зазначив Янукович.