ua en ru

Нова ціна на газ для України складе 268,5 дол. за 1 тис. куб. м, - Путін

ВАТ "Газпром" зможе продавати в Україну газ за ціною в 268,5 дол. за 1 тис. куб. м. Це передбачено підписаним доповненням до довгостроковим газовим контрактом, повідомив Президент РФ Володимир Путін на прес-конференції.

ВАТ "Газпром" зможе продавати в Україну газ за ціною в 268,5 дол. за 1 тис. куб. м. Це передбачено підписаним доповненням до довгостроковим газовим контрактом, повідомив Президент РФ Володимир Путін (на фото) на прес-конференції.

Путін зазначив, що російська сторона вважає досягнуті домовленості тимчасовим рішенням: "Довгострокові домовленості мають бути досягнуті". Також він додав, що це стосується постачань газу в Україну, так і забезпечення транспортування російського газу в Європу.

Путін також додав, що Росія "й далі готова йти назустріч Україні.

Президент РФ зазначив, що раніше ціна на газ для України складала близько 400 дол. за 1 тис. куб. м.

Фотогалерея: Зустріч Януковича і Путіна 17 грудня в Москві

Нагадаємо, сьогодні, 17 грудня 2013 р., в р. Москва під головуванням Президентів України і Росії Віктора Януковича і Володимира Путіна проходить шосте засідання Українсько-Російської міждержавної комісії (УРМК), на якому очікується підписання низки двосторонніх документів. Крім того, джерела повідомляють, що за підсумками переговорів Янукович має намір домогтися зниження ціни на російський газ для України, а також одержання кредиту в сумі 15 млрд дол.

Зазначимо, що сьогодні Президент України Віктор Янукович на зустрічі з Путіним заявив, що до нового року Україна і Росія підпишуть ще ряд двосторонніх документів.

Президент України зазначив, що сторони не повинні зупинятися і повинні продовжувати розвивати стратегічне партнерство. "Звичайно, тут мова йде і про прикордонну торгівлю, мова йде і про міжрегіональне співробітництво. Нам в обов'язковому порядку потрібно розвивати ці напрямки, які створюють для людей зручності та при перетині кордонів, і при перетині товарів. Це ті питання, яким, я думаю, нам потрібно приділити достатньо уваги, і проводячи спільні бізнес-форуми", - зазначив Янукович.

Звернемо увагу, сьогодні вранці глава російської компанії "Газпром" Олексій Міллер заявив, що ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" давно не обговорюють створення тристороннього консорціуму з управління газотранспортною системою (ГТС) України.