Росія подала до СОТ позов проти України через санкції

Субота 20 травня 2017 19:09
Росія подала до СОТ позов проти України через санкції
Фото: Максим Орєшкін розповів про позов до СОТ

Позов стосується всіх обмежень, які вводив Київ щодо Москви з 2014 року

Росія подала до Світової організації торгівлі (СОТ) комплексний позов проти України з питання, що стосується всіх санкцій, які вводив Київ щодо Москви з 2014 року. Про це заявив 20 травня 2017 року журналістам глава Мінекономрозвитку Росії Максим Орєшкін у кулуарах зустрічі міністрів торгівлі АТЕС, передає РИА Новости.

"Росія направила до органу з вирішення спорів СОТ і уряду України запит на проведення консультацій у зв'язку з обмеженнями, які постійно вводяться, починаючи з 2014 року", - сказав Орєшкін, який у рамках міністерської зустрічі зустрівся з главою СОТ Роберто Азеведо і повідомив йому про подачу позову.

За словами російського міністра, кількість антиросійських заходів, їхній характер і охоплення галузей, які порушені цими обмежувальними заходами, свідчать про те, що "Україна системно і свідомо порушує свої міжнародні зобов'язання, ігноруючи правила міжнародної торгівлі, інші норми міжнародного права".

Як пояснив Орєшкін, поданий до СОТ запит стосується не тільки обмежень у сфері поставок продовольчих і непродовольчих товарів, а й у частині заборони на акредитацію російських ЗМІ.

"Мова йде, зокрема, про заборони на ввезення з Росії м'ясних і молочних продуктів, риби, вино-горілчаних виробів, обладнання для залізниць, добрив, і багатьох інших товарів <...> Також ми класифікуємо обмеження на операції з українською валютою, заборона на акредитацію журналістів російських новинних агентств та інших ЗМІ", - пояснив він.

Згідно з діючими в СОТ правилами, на проведення консультацій, які є обов'язковою досудовою стадією вирішення спору, дається 60 днів. Якщо протягом цього терміну РФ і Україна не знайдуть прийнятного для обох сторін рішення, Росія зможе зажадати створення групи.

Нагадаємо, в лютому Мінекономрозвитку України подало позов до СОТ, вимагаючи дати оцінку запровадженим Росією обмежень на транзит українських товарів до Казахстану і Киргизії.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся