ua en ru

Росія планує спростити процес усиновлення викрадених українських дітей, - Денісова

Росія планує спростити процес усиновлення викрадених українських дітей, - Денісова Фото: уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова (Віталій Носач, РБК-Україна)

Російська Федерація планує спростити процес усиновлення викрадених окупантами дітей з України. До Державної думи внесено відповідний законопроєкт.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення уповноваженої Верховної ради України з прав людини Людмили Денісової.

Як відзначає Денісова, пропагандистські ЗМІ розповідають про те, що до Державної думи внесено законопроєкт, який дозволяє спростити процес реєстрації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

"Ці зміни передбачають прискорене отримання громадянства та документів Росії дітьми, які були примусово переміщені з України", - відзначає омбудсмен.

Представниками Держдуми Росії зазначається, що законопроєкт спрямований на надання можливості громадянам країни-окупанта усиновлювати дітей з України, оскільки сьогодні це заборонено законодавством.

"Прийняття такого закону суттєво ускладнить можливість дітей повернутись в Україну та призведе до порушення їхнього права підтримувати зв’язок із рідними на території України", - зауважила Денісова.