ru ua

Росія має намір у 2014 р. скоротити квоту для іноземних працівників на 6,5%

Міністерство праці та соцзахисту Росії опублікувало пакет документів, які встановлять розмір квоти на в'їзд іноземних працівників у 2014 р. Про це пише "Комерсант-Україна".

Згідно опублікованому минтрудом проекту постанови уряду, в цілому по Росії розмір квоти на залучення мігрантів планується скоротити до 1,63 млн осіб - це 93,5% від кількості іноземних працівників, залучених у нинішньому році (1,75 млн осіб). З цього числа резерв обсягу квоти становить 30% загального обсягу квот, тобто 489,5 тис. дозволів на роботу.

Найбільші професійні субквоты - працівники на гірських, гірничо-капітальних, будівельно-монтажних та ремонтно-будівельних роботах - складуть 556,9 тис. осіб, що на 5% менше цифри цього року. Квоту на водіїв і машиністів рухомого обладнання (118 тис. осіб) скоротять на 3,4%. У той же час робітники металообробної і машинобудівної промисловості будуть залучатися в тому ж обсязі, що раніше. Квоти зросли лише відносно операторів, апаратників, машиністів - на 12%.

Головні плануються скорочення для некваліфікованого персоналу, загальних для всіх галузей економіки,- їх притягнуть на 24,9% менше. Згідно з розрахунками авторів документа, передбачуваний розмір потреби в залученні іноземних працівників складе 2,3% (у 2013 році - 2,4%) від чисельності зайнятих в економіці у середньорічному обчисленні та 2,3% (у 2012 році - ті ж цифри) від чисельності економічно активного населення.

Це не єдина російська ініціатива, спрямована на зниження частки мігрантів. За ініціативою Федеральної міграційної служби передбачається внесення змін у податковий кодекс: якщо іноземні працівники необхідні юридичній особі, розмір державного мита може бути збільшений в два рази - до 12 тис. руб. за дозвіл (близько 370 дол.).

Згідно з доповіддю російських Центру соціально-трудових прав та Центру етнополітичних та регіональних досліджень, організаційний набір мігрантів великого впливу на ринок праці не має: більша частина іноземців знаходить роботу вже після приїзду в Росію - майже 60% роблять це з допомогою родичів і друзів.

Проте такі заходи можуть відобразитися на легально працюючих українських трудових мігрантів. "Зменшення квоти на некваліфікованих працівників мало стосується українців - в основному наші громадяни, які працюють в Росії легально, задіяні у галузях, що потребують трудову кваліфікацію. Більш болючим буде збільшення мит на працевлаштування іноземців - воно може негативно вплинути на зарплати мігрантів",- впевнена заступник голови комітету Верховної ради з питань економічної політики, народний депутат від ВО "Батьківщина" Ксенія Ляпіна.