ua en ru

Россільгоспнагляд з 28 липня тимчасово обмежує постачання молочної продукції з України

Федеральна служба з ветеринарного і фітосанітарного нагляду (Россільгоспнагляд) з 28 липня 2014 р. вводить тимчасові обмеження на постачання молочної продукції з України.

Федеральна служба з ветеринарного і фітосанітарного нагляду (Россільгоспнагляд) з 28 липня 2014 р. вводить тимчасові обмеження на постачання молочної продукції з України. Про це повідомляє прес-служба російського відомства.

Як пояснюють в Россільгоспнагляді, такі заходи вжиті "у зв'язку з неодноразовими выявлениями у молоці і молочній продукції, що надходить в Росію з України, залишків заборонених і шкідливих речовин, включаючи залишкові кількості антибіотиків тетрациклінової групи, солі важких металів, мікроорганізми, у тому числі патогенні".

Повідомляється, що російська сторона вже повідомила про це рішення в ході телефонних переговорів ветеринарну службу України.

Як відзначають в Россільгоспнагляді, всього для постачань на російський ринок було атестовано 27 українських молокопереробних підприємств. З 2009 р. у зв'язку з систематичними порушеннями були введені обмеження на 10 з них. У першому півріччі 2014 р. Россільгоспнаглядом було затримано 196 товарних партій недоброякісної та небезпечної української молочної продукції (в 2013 р. - 37).

Також російська сторона заявляє, що про всі факти порушень інформувала українську ветслужбу з проханням провести службове розслідування, представити його результати і прийняти конкретні заходи щодо усунення причин порушень.

"Такі матеріали Россільгоспнагляду представлені не були. Ситуація ускладнюється і відсутністю з української сторони прикордонного ветеринарного контролю", - додають в Россільгоспнагляді.

Нагадаємо, вчора Россільгоспнагляд прийняв рішення про введення із 28 липня 2014 р. тимчасових обмежень на ввезення рослинної продукції з України в ручній поклажі, багажі і поштових відправленнях.