ua en ru

Россільгоспнагляд з 28 липня обмежує ввезення рослинної продукції з України

Федеральна служба з ветеринарного і фітосанітарного нагляду (Россільгоспнагляд) прийняла рішення про введення з 28 липня 2014 р. тимчасових обмежень на ввезення рослинної продукції з України в ручній поклажі, багажі і поштових відправленнях.

Федеральна служба з ветеринарного і фітосанітарного нагляду (Россільгоспнагляд) прийняла рішення про введення з 28 липня 2014 р. тимчасових обмежень на ввезення рослинної продукції з України в ручній поклажі, багажі і поштових відправленнях. Про це повідомляє прес-служба російського відомства.

"Россільгоспнагляд висловлює вельми серйозну стурбованість у зв'язку з безконтрольним надходженням української рослинної продукції в ручній поклажі і багажі пасажирів. Пропозиція Россільгоспнагляду про невідкладне проведення телефонних переговорів з цієї проблеми з Держветфітослужбою України залишилося без відповіді", - йдеться в повідомленні.

Зокрема повідомляється, що Россільгоспнаглядом з початку 2014 р. були припинені 182 спроби ввезення з території України картоплі та саджанців плодових і декоративних культур без фітосанітарних сертифікатів.

Крім того, всього з початку 2014 р. в ручній поклажі та багажі пасажирів, які прибувають з території України, виявлено п'ять видів карантинних для Росії об'єктів - амброзія полинолиста, ценхрус малокітковий, західний (каліфорнійський) квітковий трипс, золотиста картопляна нематода, картопляна міль.

При цьому, пояснюють в Россільгоспнагляді, у відповідності з Митним кодексом України рішення про відмову від проведення фітосанітарного контролю у пунктах пропуску через державний кордон цієї країни приймаються не фахівцями Держветфітослужби, а посадовими особами митної служби.

"В таких умовах спроби ввезення рослинної продукції з України в Росію в порушення законодавства Митного союзу не припиняються", - констатують в російському відомстві.